جنرال موتورز خودروی نظامی با سوخت هیدروژن تولید می‌کند

به عنوان یکی از خودروسازان بزرگ آمریکایی همکاری نزدیکی با ارتش این کشور دارد. این شرکت که در زمینه‌ی خودروهای جدید با سوخت‌های پاک نیز فعالیت مناسبی داشته است، به تازگی دست به تولید خودروی شاسی بلند نظامی با سوخت زده است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.کمپانی آمریکایی امروز از یک محصول خود با عنوان خودروی شاسی بلند نظامی با ساخت هیدروژن رونمایی کرد. این خودرو برای عملیات میدانی طراحی شده است و تا سال آینده مراحل نهایی تولید آن انجام خواهد شد. این پیکاپ، یک شورلت کوولورادو ZH2 است که با همکاری جنرال موتورز و مرکز تحقیق و توسعه‌ی خودرو و تانک ارتش ایالات متحده توسعه داده شده است.

خودروی تولیدی به طرزی عالی تقویت شده و از تایرهای پر قدرت ۳۷ اینچی در آن استفاده شده است. در سیستم تعلیق نیز از بهترین کمک فنرها استفاده شده تا این خودرو به خوبی در هر شرایطی حرکت کند. سوخت اصلی خودرو نیز همان طور که پیش از این گفته شد، سلول‌های سوختی هیدروژنی خواهند بود.

یکی از مشکلات اساسی سلول‌های سوختی، مشکل پر کردن آنها است. حل این مشکل برای کاربران عادی بسیار دشوار است. اما ارتش آمریکا به احتمال زیاد گزینه‌ها و امکاناتی برای حل آن دارد. سوخت مورد نظر ارتش آمریکا برای این خودرو، JP-8 است. این سوخت نوعی سوخت جت بر پایه‌ی کروزین است که در حال حاضر نیز در تمامی خودروهای نظامی این ارتش، به جای گازوئیل از آن استفاده می‌شود. اما این سوخت را نمی‌توان در خودروی جدید استفاده کرد، بلکه باید آن را پیش از استفاده به هیدروژن تبدیل کرد.

سال آینده که این خودرو تولید شود، ارتش ایالات متحده آزمایش‌های مختلفی در شرایط گوناگون بر روی آن انجام خواهد داد. مقامات ارتش امید زیادی به این خودرو دارند، چرا که دامنه‌ی فعالیت گسترده‌ای دارد، مصرف سوخت در آن پایین است، صدای کمی تولید می‌کند و علاوه بر آنها، قابلیت تولید برق برای مصارف خارجی را نیز دارد که در مواقع اضطراری به کمک نیروهای ارتش می‌آید.

منبع: POPULARMECHANICS
مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *