ربات کوچک تویوتا یک هم صحبت مهربان [ویدیو]

ربات کوچک تویوتا یک هم صحبت مهربان [ویدیو]

کمپانی به تازگی رباتی کوچک طراحی کرده که ارتفاعی حدود ۱۰ سانتی‌متر دارد. این ربات که به زودی به بازار عرضه می‌شود توانایی صحبت کردن با افراد و درک احوالات آنها را دارد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.تولید ربات‌های انسان نما و ربات هایی که توانایی درک صحبت کاربران و پاسخ به آنها را داشته باشند، از چالش‌های حذاب مهندسان رباتیک است. برخی از محصولاتی که در این راستا تولید شده‌اند حرکات و رفتارهایی کاملا شبیه به انسان از خود نشان می‌دهند و می‌توانند بسیاری از حرکات انسان را تقلید کنند.

شرکت تویوتا به تازگی یک نمونه از ربات‌های با ظاهر انسان تولید کرده که اگر چه رفتار آن شباهت کمی به انسان‌ها دارد، اما می‌تواند به عنوان یک همراه مهربان برای کاربران استفاده شود. این ربات که طولی حدود ۱۰ سانتی‌متر دارد، با نام Kirobo Mini معرفی شده است. کایروبو که قیمت حدودی ۴۰۰ دلار برای آن در نظر گرفته شده است، توانایی درک صحبت‌های کاربر را دارد و می‌تواند به آنها واکنش نشان دهد. در برخی از خبرهای اطلاعرسانی این ربات آمده است که کایروبو برای افراد تنها و گوشه گیر نیز هم صحبتی مناسب است. در ادامه می‌توانید ویدیو معرفی این را مشاهده کنید.

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *