پهباد ماژولار با قابلیت‌های مفید معرفی شد [ویدیو]

پهباد ماژولار با قابلیت‌های مفید معرفی شد [ویدیو]

Airblock یکی از پروژه‌هایی است که در وبسایت Kickstarter معرفی شده است. این پهباد از قطعات مختلفی تشکیل شده که می‌توان مانند لگو آنها را به هم متصل کرد و به آسانی، طرح‌های مختلفی را ساخت. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

پهباد ماژولار شرکت Makeblock به تازگی در کیک‌استارتر معرفی شده است. این پهباد برای علاقه‌مندان به این وسایل مدرن جدید بسیار جذاب است چرا که می‌توان طراحی آن را تغییر داد و وسایل مختلفی از پهباد تا هواناو (هاورکرافت) را با آن تولید کرد. پهباد ماژولار جدید Airblock نام دارد و از ۸ قطعه‌ی مختلف تشکیل شده است. این پهباد بوسیله‌ی بلوتوث کنترل می‌شود و قطعات آن به گونه‌ای طراحی شده تا به راحتی بتوان آنها را به هم متصل کرد و به کار برد. پروژ‌ی این پهباد یک پروژه‌ی اوپن سورس است و این بدان معنا است که افراد دیگر و متخصصان می‌توانند سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب را برای آن طراحی و تولید کنند.

پهباد ماژولار با قابلیت‌های مفید معرفی شد [ویدیو]

قیمت در نظر گرفته شده توسط شرکت سازنده‌ی این پهباد ماژولار ۱۴۹ دلار است. نکته‌ی قابل توجه این است که این پروژه در حال حاضر در وبسایت کیک‌استارتر معرفی شده و هنوز به تولید انبوه نرسیده است. اگرچه برخی از پروژه‌های مطرح شده در این وبسایت نتوانسته‌اند پس از تولید انبوه، نیازهای بازار را به خوبی برطرف کنند، اما متخصصان امیدوارند این پهباد بتواند به تولید انبوه کافی برسد و نسلی جدید از پهبادها را به بازار معرفی کند. در ادامه می‌تواند ویدیویی از نحوه‌ی کار این پهباد ماژولار را مشاهده کنید.

منبع: POPULARMECHANICS
مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *