مایکروسافت سرفیس استودیو شاهکار طراحی صنعتی و مهندسی مکانیک

نام کامپیوتر بدون کیس جدیدی است که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده است. با توجه به طراحی و عملکرد این دستگاه، می‌توان نقش پر رنگ مهندسی مکانیک و طراحی صنعتی را در تولید آن به روشنی مشاهده کرد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

مایکروسافت روز گذشته به طور رسمی محصول جدید خود با نام را معرفی کرد. این محصول که یک کامپیوتر بدون کیس است، شاهکاری از طراحی صنعتی و استفاده‌ی عالی از مهندسی مکانیک است. انتخاب قطعات و اجزاء بدون نقص برای عملکرد این دستگاه، نشان دهنده‌ی هوش بالای مهندسان طراح این شرکت است.

یکی از قابلیت‌های جذاب و حرفه‌ای مایکروسافت سرفیس استودیو قابلیت تغییر زاویه و خواباندن صفحه نمایش آن است. این صفحه نمایش وزنی حدود ۵.۸ کیلوگرم دارد و طراحی پایه‌ای برای نگهداری و خم کردن آن، یک چالش بزرگ مهندسی به حساب می‌آید. مهندسان مکانیک طراح، پایه‌ها و لولاهای این دستگاه را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که کاربر در هنگام تغییر زاویه‌ی آن، به هیچ عنوان وزن آن را حس نمی‌کند و به راحتی آن را جابجا می‌کند.مایکروسافت سرفیس استودیو شاهکار طراحی صنعتی و مهندسی مکانیک

راز بی‌وزنی صفحه‌نمایش بزرگ مایکروسافت سرفیس استودیو فنرهایی است که در لولا و پایه‌ی آن جانمایی شده است. در ستون‌هایی که صفحه‌ی نمایش را به پایه متصل می‌کند، دو فنر پیچشی تعبیه شده که در زمان تغییر زاویه، تعادل آن را حفظ می‌کنند. در هر سمت از پایه نیز دو فنر تعبیه شده که در زمان خم شدن و باز شدن، فشرده شده و باز می‌شوند و فشار وارد شده را خنثی می‌کنند. انتخاب نوع این فنرها، چالش بعدی مهندسان طراح بوده است. آنها سختی فنرها را به نوعی انتخاب کرده‌اند که با کمترین فشار، بتوان صفحه‌نمایش را خم کرد و علاوه بر آن، سختی در حدی باشد که مقاومت لولا در برابر وزن صفحه، از بین نرود.مایکروسافت سرفیس استودیو شاهکار طراحی صنعتی و مهندسی مکانیک

مایکروسافت اعلام کرده که برای تست مقاومت این فنرها، آنها را در سخت‌ترین شرایط آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار داده است. قیمت در نظر گرفته شده برای این دستگاه‌ فوق‌العاده نیز در حدود ۳ تا ۴ هزار دلار در نظر گرفته شده است.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *