سقف خورشیدی محصول تازه کمپانی تسلا معرفی شد

یکی از محصولات جدید کمپانی معتبر است که مدتی است سرتیتر خبرهای فناوری را به خود اختصاص داده و بالاخره دو روز پیش در رویداد رسمی این شرکت معرفی شد. این سقف‌ها را به کمک کمپانی Solar City تولید خواهد کرد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

کمپانی تسلا و رئیس آن یعنی همواره به نوآوری‌های جدید در صنعت و تکنولوژی معروف بوده‌‌اند. این شرکت که با تمرکز بر انرژی‌های پاک و حفظ محیط زیست، خودروهای برقی و بدون راننده‌ی خود را تولید می‌کند، سعی دارد تا در تکنولوژی خانه‌های هوشمند نیز وارد شود و این تصمیم خود را با ساخت سقف خورشیدی به کاربران اثبات کرد.

سقف خورشیدی شرکت تسلا، با همکاری Solar City که در آینده‌ی نزدیک توسط همین کمپانی خریداری می‌شود، ساخته خواهد شد. این سقف متشکل از کاشی‌های شیشه‌ای است که به منظور جایگزینی سقف های کنونی طراحی شده است. تفاوت این سقف‌های جدید با پنل‌های خورشیدی کنونی این است که این کاشی‌های جدید، بر روی سقف نصب نخواهند شد و به طور کلی سقف را جایگزین می‌کنند.

ایلان ماسک اعلام کرده که این سقف خورشیدی عمر بالایی خواهد داشت و عمر ۵۰ ساله‌ی آنها توسط تسلا تضمین می‌شود. پنل‌های این سقف‌های جدید درابعاد و طرح‌های گوناگون ساده و مشبک عرضه می‌شوند و تمامی مدل‌های آنها، توانایی جذب و تبدیل به انرژی الکتریکی را دارند. بازده این پنل‌های جدید نیز به اندازه‌ی پنل‌های خورشیدی کنونی گزارش شده است.

محصول دیگری که کمپانی تسلا در کنار سقف خورشیدی خود معرفی کرد، نسل دوم دیوار باتری بود. این دیوار ظرفیتی برابر با ۱۴ کیلووات ساعت دارد. (نسل اول با ظریفت ۱۰ کیلووات معرفی شده بود) طبق گفته‌ی ایلان ماسک، در صورت ترکیب شدن با سقف‌های خورشیدی، می‌تواند کل انرژی الکتریکی مورد نیاز یک خانه را تامین کند و ساکنان آن را از شبکه‌ی برق سراسری بی‌نیاز کند.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *