شکار پهباد به کمک عقاب توسط پلیس هلند

شکار پهباد به کمک عقاب توسط پلیس هلند

شکار از مسائل امنیتی است که با توسعه‌ی این پرنده‌های هوشمند، به چالشی اساسی در شرکت‌های امنیتی بدل شده است. تجهیزات مختلفی اعم از پهبادهای شکارچی، اسلحه‌ها و اکنون پرندگان برای شکار پهبادها معرفی شده‌اند. عقاب تعلیم دیده یکی از این شکارچیان جدید است که توسط پلیس هلند استفاده می‌شود. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

در ابتدای سال جاری میلادی ویدیوهای مختلفی از توسط پرندگان در سطح اینترنت پخش شد. پرندگان بصورت طبیعی با این مهمانان تازه وارد هوایی مبارزه می‌کنند و بعضا آنها را منهدم می‌کنند. حال، پلیس هلند تصمیم گرفته برای افزایش هوایی و مقابله با پهبادهای مزاحم، از عقاب‌های تربیت شده استفاده کند.

طبق آخرین خبرها، اولین سری از این عقاب‌های تربیت شده برای شکار پهباد آماده هستند. شرکتی که وظیفه‌ی تامین و تربیت این عقاب‌ها را بر عهده دارد، Guard From Above نام دارد. این شرکت در حال حاضر چهار عقاب دریایی را در سن پنج پنج ماهگی تربیت کرده تا در زمان بلوغ برای شکار پهباد ها آماده شوند.

البته وسایل و روش‌های حرفه‌ای‌تری نیز برای شکار پهباد وجود دارند. به طور مثال، پنتاگون تصمیم گرفته تا از اسلحه‌های لیزری برای این منظور استفاده کند. روش دیگر، اسلحه‌هایی هستند که به کمک پرتاب تور، پهبادها را شکار می‌کنند. در مورد استفاده از تور، پهبادهای امنیتی نیز ابداع شده‌اند که تورها ار از بالای سر پهبادهای مهاجم، بر روی آنها پرتاب می‌کنند. نکته‌ی قابل توجه این است که با وجود اسلحه‌های حرفه‌ای مانند موارد گفته شده، چرا شرکت Guard From Above از عقاب‌ها برای شکار پهباد استفاده می‌کند؟ این شرکت در پاسخ به این سوال اعلام کرده که برخی اوقات پاسخ مسائل دشوار، به راحتی و از طریق طبیعت قابل دسترس هستند.

به هر حال پهبادها که در اشکال و مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند، آینده‌ی بسیاری از صنایع از سرگرمی تا حمل و نقل بار و امنیت را رقم خواهند زد. از طرفی لزوم وجود قوانین صریح برای جلوگیری از تخلف این پرنده‌های هوشمند و نیز ابزارهای بازدارنده، روز به روز بیشتر حس می‌شود.

منبع: POPSCI

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *