فیسکر اموشن Fisker EMotion رقیب خودروهای برقی تسلا

فیسکر اموشن Fisker EMotion رقیب خودروهای برقی تسلا

اموشن نام خودروی تمام برقی کمپانی است. این طراح و خودروساز با سابفه ادعا می‌کند که رقیبی جدی برای تمامی خودروهای الکتریکی موجود در بازار خواهد بود. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

هنریک فیسکر Henrik Fisker یکی از طراحان با سابقه‌ی خودرو است که به تازگی شرکت خودروسازی خود را تاسیس کرده است. شرکت فیسکر به تازگی اطلاعاتی از محصول جدید خود با نام اموشن را منتشر کرده که ادعا شده یکی از بهترین خودروهای الکتریکی بازار خواهد بود.

فیسکر اموشن یک خودروی تمام الکتریکی است که شرکت سازنده ادعا کرده می‌تواند با حداکثر سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند. حداکثر مسافتی که می‌توان با این خودرو طی کرد نیز در حدود ۶۴۳ کیلومتر گزارش شده است. باتری‌های فیسکر اموشن نیز از گرافین ساخته شده‌اند و جزو پیشرفته‌ترین انواع باتری‌ها به حساب می‌آیند.

فیسکر ادعا کرده که از کامپوزیت‌های فیبر کربن و آلومینیم در ساخت بدنه‌ی این خودرو استفاده می‌شود. طراحی آیرودینامیکی نیز به گونه‌ای انجام شده تا حداکثر مسافت و سرعت در کنار فضای داخلی مناسب در اختیار راننده قرار بگیرد.

از لحاظ نرم‌افزاری، فیسکر اموشن به سیستم ناوبری اتوماتیک مجهز خواهد بود. فیسکر اعلام کرده که این سیستم پس از کسب مجوزهای لازم و عقد قرارداد با شریک تجازی مناسب، بر روی Fisker EMotion نصب خواهد شد. از دیگر قابلیت‌های اموشن نیز می‌توان به صفحات سرگرمی و پخش رسانه برای هر صندلی اشاره کرد که در اکثر خودروهای مدرن امروزی و مخصوصا خودروهای الکتریکی به چشم می‌خورد.

افزایش رقابت در بازار خودروهای الکتریکی، علاوه بر نوید دادن آینده‌ای روشن برای این صنعت و سوق پیدا کردن خودروها به سمت انرژی‌‌های پاک، نشان‌دهنده‌ی عزم جدی سازندگان برای کاهش هزینه‌ها و همه‌گیر کردن این تکنولوژی‌ها نیز هست. با ظهور شرکت‌های جدید و نوپا و تلاش برای تصاحب سهمی قابل توجه از بازار، به طور حتم رقابت سنگین‌تر شده و خودروهای الکتریکی نیز مانند دیگر تکنولوژی‌های به بلوغ رسیده و با قیمتی مناسب‌تر در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *