جوزف ادوارد شیگلی ، اسطوره طراحی اجزاء ماشین

جوزف ادوارد شیگلی ، اسطوره طراحی اجزاء ماشین

جوزف ادوارد یکی از شناخته شده‌ترنی اساتید ماشین در نیم قرن گذشته است. این کتاب‌های متنوعی در این موضوع منتشر کرده است که تعدادی از آنها پس از گذشت سال‌ها هنوز به عنوان معتبرترین منابع شناخته می‌شوند. با انجینیک همراه باشید.

جوزف ادوارد شیگلی (۱۹۰۹ تا ۱۹۹۴) یکی از مشهورترین اساتید طراحی اجزاء ماشین است. شیگلی ۸ کتاب معروف چاپ شده دارد که از میان آنها می‌توان به تئوری ماشین‌آلات و مکانیز‌م‌ها (Theory of Machines and Mechanisms) و مکانیک عملی مواد (Applied Mechanics of Materials) اشاره کرد. او در تالیف ۵ نسخه‌ی اولیه کتاب معتبر هندبوک استاندارد مکانیک نیز همکاری داشته است.

مهندسان مکانیک زیادی در سرتاسر جهان، از کتاب‌های جوزف ادوارد شیگلی به عنوان منابعی معتبر برای مطالعه‌ی طراحی اجزاء ماشین و مکانیزم‌ها استفاده کرده‌اند. می‌توان ادعا کرد که در نیم قرن گذشته، اکثر مهندسان مکانیک در بحث‌های ترمینولوژی، معادلات و فرآیند‌های طراحی، به نظریات شیگلی تکیه کرده‌اند.

جوزف ادوارد شیگلی مدرک کارشناسی خود در مهندسی برق و مکانیک را از دانشگاه Purdue دریافت کرده و دوره‌ی کارشناسی ارشد را نیز در رشته‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه میشیگان گذرانده است. پس از آن، شیگلی در خلال سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۵۴ به مطالعه‌ی علمی و فعالیت دانشگاهی در کالج کلمزون پرداخته است که نتیجه‌ی آن دریافت مدرک پروفسوری و مدیریت کالج مکانیک در این دانشگاه بوده است. این استاد بزرگ در سال ۱۹۵۶ به عضویت هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه میشیگان در آمده و بیست سال در این سمت قعالیت کرده است.

شیگلی در سال ۱۹۶۸ مدرک Fellow را که یکی از مدارک معتبر جامعه‌ی مهندسین مکانیک آمریکا ASME است، از این مجمع دریافت کرده است. در سال ۱۹۷۴ نیز، این جامعه جایزه‌ی Mechanisms Committee را به جوزف ادوارد شیگلی اهدا کرده است. از دیگر جوایزی که شیگلی به خاطر فعالیت مستمر در زمینه‌ی طراحی و مهندسی مکانیک دریافت کرده است، می‌توان به Workester Reed Warner Medal در سال ۱۹۷۷ و ASME Machine Design Award در سال ۱۹۸۵ اشاره کرد.

منبع: PT.WIKIPEDIA

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *