کوچکترین پهباد دنیا که با چرخش بدنه پرواز می کند

کوچکترین پهباد دنیا که با چرخش بدنه پرواز می کند

کوچکترین دنیا به تازگی توسط دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا و به کمک ساخته شده است. این پهباد از دو ملخ تشکیل شده که یکی از آنها کل بدنه‌ی این وسیله را می‌چرخاند و باعث پرواز و جهت‌گیری آن می‌شود. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا به تازگی کوچکترین پهباد دنیا را به وزنی حدود ۲۵ گرم و ابعادی در حدود یک سکه کوچک تولید کرده‌اند. این پهباد که Piccolissimo نام دارد و در زبان ایتالیایی به معنای کوچک است، در دو نسخه عرضه می‌شود و نسخه‌ی بزرگتر قابلیت جهت‌گیری دارد. جهت‌گیری این پهباد نیز به این صورت انجام می‌شود که بدنه به عنوان پروانه نیز عمل می‌کند و با چرخش خود، عمل جهت‌گیری پهباد را آسان می‌کند.

حرکت پیکولیسیمو به این صورت انجام می‌شود که پروانه اصلی و پروانه بدنه در دو جهت مخالف می‌چرخند و با تغییر سرعت پروانه بدنه، تغییر جهت در پرواز ایجاد می‌شود. چنین روش پروازی پیش از این نیز در برخی پهبادهای بزرگتر به کار گرفته شده بود. بدنه و فریم کوچکترین پهباد دنیا بوسیله‌ی پرینت سه بعدی تولید شده و باتری آن نیز از نوع لیتیم یونی است. استفاده از یک موتور کوچک به همراه یک مکانیزم کنترلی ساده نیز، این پهباد را به وسیله‌ای ارزان قیمت و مناسب تبدیل کرده است. طراحان این وسیله‌ی کوچک، طراحی بدنه و حجم مواد مصرفی برای پرینت آن را نیز ساده در نظر گرفته‌اند تا محصول نهایی تا حد امکان ارزان شود.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا امیدوارند که با تجاری کردن طرح، بتوان از این پهبادهای کوچک به صورت جمعی در پروژه‌های جستجو و نجات استفاده کرد. ساخت صدها عدد از این پهباد کوچک، قیمیت برابر با یک کوادکوپتر بزرگ خواهد داشت؛ به همین دلیل سرمایه‌گذاری و بهبود این محصول، از هر نظر برای پروژه‌های ذکر شده مقرون به صرفه خواهد بود.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *