شرکت SKF یک قرن فعالیت در تولید محصول عالی

شرکت SKF یک قرن فعالیت در تولید محصول عالی

شرکت یکی قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت‌های تولید کننده قطعات روانکاری و عایق کاری مانند بلبرینگ ها و یاتاقان‌ها است. این شرکت که قدمتی حدود صد ساله دارد، از دیرباز به تولید محصولات با کیفیت و همگام با فناوری روز شناخته شده است. در ادامه این مطلب معرفی شرکت با انجینیک همراه باشید.

شرکت SKF یک شرکت سوئدی است که نام خود را از نام سوئدی Svenska Kullagerfabriken AB به معنای کارخانه تولید گرفته است. در سال ۱۹۰۷ در شهر گوتنبرگ تاسیس شده است. Sven Wingqvist، موسس این شرکت، در زمان تاسیس یک مهندس سی ساله بوده که در کمپانی Gamlestadens Fabriker مشغول به فعالیت بوده است. او پس از مدتی که مشکلات ‌های استفاده شده در کارخانه محال کار خود را مشاهده می‌کند، به فکر ساخت یک دو ردیفه خود تنظیم شونده یا Self Aligning Ball Bearing می‌افتد.

سون پس از ارائه‌ی طرح جدید خود، آن را به صورت پتنتی در سوئد ثبت می‌کند و سپس شرکت SKF را تاسیس می‌کند. سه سال پس از تاسیس، این شرکت ۳۲۵ کارمند داشته و شعبه‌ای نیز در کشور انگلستان تاسیس کرده است. در حال حاضر، شرکت SKF تعداد ۴۶۵۳۵ کارمند دارد و در ۳۲ کشور، ۱۴۰ سایت تولیدی دارد. این شرکت در حال حاضر مالکیت بسیاری از شرکت‌های معتبر تولید روان‌کننده و عایق را نیز در اختیار دارد.

از اصلی‌ترین شرکت‌های مشتری SKF می‌توان به جنرال الکتریک و رولز رویس اشاره کرد. این شرکت اسپانسر مسابقات فرمول ۱ نیز هست و علاوه بر آن، تامین بیرینگ‌های خودروهای فراری در این مسابقات را نیز بر عهده دارد.

سیاست کلی شرکت SKF بهبود همیشگی روند ساخت و تولید محصولات و تمامی بخش‌های شرکت به صورت مداوم است. این شرکت قدیمی و با سابقه، در عصر جدید نیز که اکثر فعالیت‌های مهندسی به سوی انرژی‌های پاک و حفظ محیط زیست گام برداشته‌اند، فعالیت‌های مفیدی داشته است. برنامه SKF Beyound Zero یکی از برنامه‌های شرکت SKF برای انرژی‌های پاک است که تلاش می‌کند محصولاتی با آلایندگی پایین را برای مشتریان خود تولید کند. اس کا اف در راستای این برنامه محصولاتی را برای بهبود تامین انرژی از باد و دریا، خودروهای الکتریکی، بیرینگ‌های با عمر بالا و … تولید می‌کند.

منابع:

WIKIPEDIA
SKF

 

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *