صندلی خودرو کشویی، لطفاً کمربندهای خود را ببندید!

صندلی خودرو کشویی، لطفاً کمربندهای خود را ببندید!

ها یکی از قسمت‌های اصلی آن‌ها هستند و طراحان وسایل نقلیه هر ساله روی این بخش از به‌صورت ویژه‌ای کار می‌کنند که علاوه بر راحتی، زیبایی و ارگونومی بدن سهولت در سوار و پیاده شدن را نیز به همراه داشته باشد. در مطلب امروز طرح آینده‌نگرانه‌ای به نام ای-لگانس () معرفی شده است. با انجینیک همراه باشید.

طرح‌های نوآورانه همیشه یکی از علل پیشرفت طراحان و ماشین‌آلات بوده. برای مثال اوپل اچ  (Opel H) واقعاً مرزهای خلاقیت را شکافت و طرحی بسیار نوآورانه بود. ای-لگانس طرحی مشابه از یک خودرو را ارائه کرده که در آن ایده‌های خلاقانه زیبایی دیده می‌شود. نوآوری اصلی ای-لگانس مانند اوپل اچ در طرح درب‌های آن نهفته است.

در ای-لگانس صندلی‌ها بر روی درب‌ها نصب‌شده‌اند که این امر باعث می‌شود هنگامی که درب‌ها باز می‌شود به‌راحتی بتوان از این خودرو پیاده شد زیرا صندلی‌ها در هنگام باز شدن درب‌ها به بیرون لغزیده می‌شوند.

چرخ‌های بدون رینگ با سطوح صاف و صفحه اصلی داشبورد عناصر اصلی این خودرو آینده است که به آن جان بخشیده اما همان‌طور که گفته شد ایده اصلی این طرح صندلی‌های آن است که با باز شدن درب‌ها به بیرون سر می‌خورد. امروزه طراحان خودروها به راحتی حال معلولان در خودروها توجه بیشتری می‌کنند و این طرح خدمت بزرگی به جامعه معلولان است. این‌طور نیست؟

صندلی خودرو کشویی

صندلی خودرو کشویی

صندلی خودرو کشویی

صندلی خودرو کشویی

صندلی خودرو کشویی

صندلی خودرو کشویی

منبع: YANKODESIGN

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *