اتوبان های مخصوص خودروی الکتریکی توسط دولت آمریکا ساخته می شوند

اتوبان های مخصوص خودروی الکتریکی توسط دولت آمریکا ساخته می شوند

اتوبان های مخصوص از برنامه‌های دولت آمریکا برای گسترش استفاده از این خودروهای مدرن است. دولت اوباما به تازگی طرحی تصویب کرده تا ۴۸ اتوبان که با نام شبکه الکتریکی شناخته می‌شوند، در ۳۵ ایالت این کشور ساخته شود. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

دولت اوباما به تازگی طرحی تصویب کرده که ساخت ۴۸ شبکه شارژ خودروهای الکتریکی در سرتاسر این کشور را نهایی می‌کند. این شبکه به صورت اتوبان های مخصوص خودروی الکتریکی به طول ۲۵ هزار مایل و در ۳۵ ایالت آمریکا ساخته خواهد شد. کمپانی‌های خودروسازی مانند نیسان، جنرال موتورز و بی‌ام‌دابلیو نیز برای کمک به ساخت ۲۸ ایستگاه از این ایستگاه‌های شارژ اعلام همکاری کرده‌اند.

همان طور که در نقشه منتشر شده نیز مشخص است، برخی از این اتوبان‌ها مراحل نهایی ساخت را طی می‌کنند و آماده‌ی علامت‌گذاری و نصب تابلو هستند. این ایستگاه‌ها و اتوبان‌های آماده، منتظر نصب تابلوهایی برای اطلاعرسانی وجود ایستگاه‌ها به رانندگان هستند تا به صورت کامل به بهره‌برداری برسند. دسته‌ی دیگر اتوبان های مخصوص خودروی الکتریکی نیز هنوز آماده نیستند و مراحل ساخت آنها باید به سرعت پیش برود. این اتوبان‌ها در ایالت‌هایی مانند مینسوتا، میسوری، ایداهو، آیووا و یوتا خواهند بود. ایالت‌های مذکور تا کنون هیچ گونه اتوبان مخصوص خودروی الکتریکی نداشته‌اند.

به جز دولت، شرکت تسلا نیز در ساخت اتوبان‌ها و ایستگاه‌های شارژ خودروی الکتریکی فعالیت زیادی داشته و تا کنون بیش از ۷۰۰ ایستگاه شارژ سریع را در سرتاسر آمریکا و کانادا نصب کرده است.

منبع: POPULARMECHANICS

 

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *