شارژ رایگان خودروهای تسلا از سال ۲۰۱۷ متوقف می شود

شارژ رایگان خودروهای تسلا

شارژ رایگان خودروهای در ایستگاه‌های سوپرشارژ این شرکت در سرتاسر ایالات متحده و کانادا، در حال حاضر رایگان است. اما این شرکت اخیرا اعلام کرده که از ابتدای سال ۲۰۱۷، خدمات شارژ رایگان برای محصولات جدید و مشتریان جدید وجود نخواهد داشت. در ادامه با انجینیک همراه باشید.روز گذشته، شرکت تسلا در یک پست وبلاگی اعلام کرد که سرویس شارژ رایگان مادام‌العمر، از ابتدای سال ۲۰۱۷ برای محصولات جدید این شرکت و خریداران جدید، اعمال نخواهد شد. این شرکت در جزئیات خبر اعلام کرده است که شارژ رایگان فقط برای مقدار محدودی در طول سال برای این خریداران جدید در نظر گرفته خواهد شد.

شارژ رایگان، یکی از خدمات ویژه‌ای است که تسلا تا کنون برای خودروهای الکتریکی خود عرضه می‌کرده است. این شرکت که شبکه‌ای گسترده از ایستگاه‌های سوپرشارژ را در سرتاسر آمریکا و کانادا تاسیس کرده است، با این سرویس رایگان، خدماتی متمایز نسبت به رقبا را عرضه می‌کرد. تصمیم تسلا مبنی بر لغو این خدمات، می‌تواند به خاطر صرفه جویی‌های هزینه‌ای این شرکت باشد. از طرف دیگر، قیمت محصولات تسلا سال به سال در حال کاهش است و طبیعی است که این شرکت نیاز به تامین هزینه از طریق سرویس‌های دیگر داشته باشد.

به هر حال طبق خبر اعلام شده، از ابتدای سال ۲۰۱۷ هر خریدار جدید خودروی تسلا، تنها ۴۰۰ کیلووات ساعت شارژ رایگان از این شرکت دریافت خواهد کرد که می‌تواند معادل حدود ۱۰۰۰ مایل رانندگی با خودروهای این شرکت باشد. البته تسلا اعلام کرده که هزینه‌ی دریافتی پس از اتمام این سهمیه نیز هزینه‌ای جزئی خواهد بود که در برابر قیمت پر کردن باک خودروهای بنزینی، بسیار ناچیز است. در ادامه‌ی خبر این شرکت در مورد قیمت شارژ خودروها نیز آمده است: “اگرچه ممکن است قیمت‌ها با گذر زمان و تغییر شرایط تغییر کنند، اما این اطمینان را به مشتریان می‌دهیم که ایستگاه‌های سوپرشارژ تسلا هیچ گاه به عنوان منبع درآمد این شرکت محصوب نخواهند شد.”

البته ابن شرکت پیش از این نیز به مشتریانی که از طولانی بودن صفوف شارژ و زمان تلف شده اعتراض داشتند، اعلام کرده بود که بهترین زمان و مکان برای شارژ آنها، در خانه و محل کار و زمانی است که نیازی به خودرو ندارند.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *