میز جلو مبلی با جلوه ی اقیانوس

میز جلو مبلی با جلوه ی اقیانوس

جلو مبلی ای که در این مطلب مشاهده می‌کنید حاصل خلاقیت یک طراح واقعی است. این طراح انگلیسی با الهام گرفتن از یک پدیده طبیعی در اقیانوس‌ها زیبایی طراحی کرده که شما را به یاد نقشه‌های نشان‌دهنده عمق اقیانوس‌ها می‌اندازد و بسیار خیره‌کننده است. با انجینیک همراه باشید.

یکی از عناصر اصلی هر اتاق نشیمنی است. طراحان دکوراسیون داخلی خانه‌ها از میز چوبی برای دل‌نشین کردن منازل استفاده‌های زیادی می‌کنند. این‌یکی که نامش پرتگاه افق (The Abyss Horizon) است، توسط طراح ساکن لندن، کریستوفر دافی (Christopher Duffy) طراحی شده است.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی

این میز طوری طراحی شده است که شما را یاد نقشه‌های نشان‌دهنده عمق دریاها بیندازد. این کار با استفاده از لایه‌های چوب و انجام شده است. ورق‌های چوب و با دقت‌های میلی‌متری برش داده‌شده‌اند و به ترتیب و با نظم خاصی به‌طوری‌که هیچ هوایی بین آن‌ها دیده نشود روی ‌هم قرارگرفته‌اند.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی

با روی هم آمدن لایه‌های شیشه در مناطقی که تعداد شیشه‌های روی هم بیشتر باشد آبی تیره‌تری دیده می‌شود هر چه تعداد آن‌ها کمتر شود این آبی بی‌رنگ‌تر می‌شود، دقیقاً همان اتفاقی است که در دریاها میافتد. برش‌های جالب بیرونی آن باعث شده که این این‌چنین دلربا باشد.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی

این میز بر اساس نقشه‌های واقعی اعماق اقیانوس‌ها ساخته ‌شده است. دافی با جستجو در هزاران نقشه و مشاوره با اقیانوس شناسان، منطقه‌ای را یافت که هم قسمت‌های پرعمق و هم کم‌عمق داشته باشد.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی

برش و شکل دادن شیشه‌ها و چوب‌ها زمان بسیار زیادی می‌گیرد. دافی گفته که ساخت یک میز به‌تنهایی سه ماه طول می‌کشد.

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی

پرتگاه افق حدود یک متر قطر و ۴۵ سانتیمتر ارتفاع دارد. این اثر که جلوه‌های مهندسی مکانیک و هنرهای تجسمی در آن موج میزند در تاریخ ۱۴ تا ۱۸ مهرماه در لندن و ۲۰ تا ۲۴ آبان ماه در نیویورک به نمایش در آمد. همچنین در تاریخ ۱۰ تا ۱۴ آذرماه جاری در شهر مینی بیچ ایالت فلوریدا آمریکا به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع: POPULAR MECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *