پهپاد های خطی در دام پهپادهای شکارچی

پهباد های خطی در دام پهبادهای شکارچی

ها تا کنون کاربردهای مفیدی از خود نشان داده‌اند اما طبیعتاً هر وسیله مفیدی کاربردهای غیرقانونی‌ای نیز می‌تواند داشته باشد. در ویدیو امروز، پهپادی را می‌بینید که برای شکار همنوعان خاطی خود توسط یک شرکت امنیتی طراحی ‌شده است. سلاح این یک سیستم پرتاب تور است که به نظر کارآمد می‌آید. با انجینیک همراه باشید.

چه اتفاقی می‌افتد اگر خلبانان این وسایل مفید سرکش شوند و بر فراز اموال شخصی شما پرواز کنند یا کارهایی بدتر از این؟! Airspace System که یک شرکت امنیتی مرتبط با هواپیماهای بدون سرنشین است، امیدوار ‌است جواب این سؤال استخدام پهپادهای دیگری باشد که با تعقیب خودکار پهپادهای خاطی آن‌ها را به دام بیندازند.

پهپاد های شکارچی

پهپاد های

درعین‌حال که کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین، از ریز تا درشت در حال افزایش است، سیستم‌های امنیتی نیز در حال برسی روش‌هایی برای کنترل و نظارت بر آن‌ها هستند. گیر انداختن پهپادهای خاطی راه‌های زیادی دارد که ساده‌ترین آن‌ها تیراندازی به آن‌هاست اما این کار هم بسیار پرخطر است و هم جلب‌توجه می‌کند. شرکت Airspace System پهپادی طراحی کرده که با پرتاب کردن تور را با کمترین خطر به دام می‌اندازد. این پهپادهای شکارچی قابلیت یادگیری دارند و  می‌توانند در برابر حرکت پهپادهای دیگر عکس‌العمل نشان دهند. تنها سؤال باقی مانده این است که فرار از دست یک پهپاد هوشمند ساده‌تر است یا یک عقاب آموزش‌دیده؟!

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *