جنگنده جدید J-20 چین مخفیگاهش در آسمان هاست

ها یکی از سلاح‌های استراتژیک کشورها هستند. این سلاح‌ها نه‌تنها در جنگ‌ها کمک‌های باورنکردنی‌ای به ارتش‌ها می‌کنند، بلکه یک عوامل بازدارنده نیز می‌باشند. دو هفته پیش در نسل پنجم جدیدی رونمایی شد که قابلیت‌های ویژه‌ای دارد یکی از این ویژگی‌ها، دوربین الکترو نوری ای است که روی این نصب شده است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

دو هفته پیش بر فراز آسمان شهر ژوهای کشور چین، (Zhuhai, China) صدای موتورهای جت جنگنده‌ی جدید این کشور مانند صدای رعدوبرق، سکوت را شکست و برای اولین بار در عموم نشان داده شد. J-20 یک بار در سال ۲۰۱۱ دیده شده بود. تا کنون در حدود دوازده نمونه اولیه از هواپیماهایی که جنگنده نسل پنجم در چین به‌حساب می­آیند، شناخته شده است. تولید این در ماه دسامبر کاهش یافت و این به آن معنی است که این محصول طراحی خوبی نداشته است.

جنگنده‌هایی که در این ویدیو می‌بینید غیرمسلح‌اند. گرچه هرکدام از این‌ها یک جفت سلاح داخلی دارند که فعلاً پیدا نیستند. سیستم هدف‌گیری الکترو نوری این هواپیما با استفاده از دوربین‌های مادون‌قرمز برای شناسایی، دنبال کردن و هدف قرار دادن هواپیماهای دشمن و اهداف زمینی در زیر دماغه به‌وضوح قابل‌مشاهده است. چین ادعا می‌کند این حس‌گر، EOTS-89، می‌توانید جنگنده رپتور F-22 را تشخیص دهد.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *