ابزار های فوق‌العاده‌ای که هنوز در آمریکا تولید می‌شوند

هایی که زمانی در تولید می‌شدند، امروزه در بیرون از مرزهای این کشور تولید می‌شوند. در مطلب امروز ۸ شرکت ابزارسازی‌ای که هنوز در داخل این کشور به تولید معرفی ‌شده است. این شرکت‌ها ابزارهایی بی‌نهایت باکیفیت تولید می‌کنند و واقعاً به این موضوع اعتقاد دارند. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

چند شرکت بی‌باک و متعهد تولید ابزار هستند که هنوز در این کشور به تولید می‌پردازند. این شرکت‌ها نه‌تنها به تولید باکیفیت اعتقاد دارند بلکه به اقتصاد ایالات‌متحده کمک کرده و در این کشور ایجاد شغل نیز هم می‌کنند. در مطلب امروز هشت ابزار که هنوز در آمریکا تولید می‌شوند معرفی‌شده‌اند.

 استوینگ تبر | Estwing Hatchet

estwing_hatchet

استوینگ تبر

از سال ۱۹۲۳ خانواده استوینگ و کارکنانشان مشغول طراحی و ساخت ‌ها، تبرها، ابزارهای خاص و میله‌های دیلم هستند. از زیبایی‌های این ‌ها و تیشه‌ها، دسته چرمی نمادین آن‌ها است. تمامی اجزاء این ابزارها در کارخانه راکفورد ایالت ایلینوی تولید می‌شوند.

چنل­ لاک | Channellock Pliers

ابزار های فوق‌العاده‌ای که هنوز در آمریکا تولید می‌شوند

انبردست چنل­ لاک

این شرکت در سال ۱۸۸۶ تأسیس شد. شرکت چنل­لاک پیشرو در تولید انبردست و ابزارهای همه‌فن‌حریف با کیفیت است. آن‌ها بیش از ۳۵۰ نفر از اهالی شهر مویلا ایالت پنسیلوانیا را استخدام کرده‌اند.

انبردست کلاین برق‌کشی | Klein Lineman’s Pliers

klein

انبردست کلاین برق‌کشی

شرکت کلاین از سال ۱۸۵۷ در حال تولید ابزار بوده است و با تولید انبردست‌های سیم‌کشی و ابزارهای برق‌کاری در جهان اسم رسمی برای خود دست‌وپا کرده است. انبردست‌های سیم‌کشی جهت گرفتن، چرخاندن، خم کردن و بریدن سیم‌ها و کابل‌ها استفاده می‌شوند.

لیدرمن | Leatherman Multitools

leatherman_skeletool_blade

ابزار چندکاره لیدرمن

مسلماً شرکت لیدرمن حرف اول را در تولید ابزار چندکاره میزند. این شرکت از سال ۱۹۸۳ در شهر پورتلند ایالت اورگان در حال تولید ابزارهای خاص خود است. هر مدل از محصولات این شرکت مانند Skeletool  که در بالا نشان داده‌شده است، دارای شخصیت مورد پسند طرفداران خود است.

چکش‌های واگن و بوشنل | Vaughn and Bushnell Hammers

vaughn_hammer

چکش‌های واگن و بوشنل

شرکت واگن تولیدکننده معروف‌ترین و قابل‌اعتمادترین ابزارها است. این شرکت در سال ۱۸۶۹ در آمریکا تأسیس شد و نسل پنجم اعضای خانواده واگن هنوز در رأس این شرکت هستند.

چکش‌های هاردکور | Hardcore Hammers

hardcore_hammers

چکش‌های هاردکور

شرکت‌های استوینگ و واگن برای سال‌ها در دست اکثر آمریکایی‌ها بوده‌اند اما آدم از دیدن موفقیت شرکت‌های نوپای تولید ابزار که راه خود را پیداکرده‌اند لذت می‌برد. چکش‌های هاردکور توسط دو برادر نجار ساخته شد. آن‌ها از عملکرد چکش‌های خود خسته شده بودند، به همین دلیل چکش خود را ابداع کردند! آن‌ها همچنان به تولید چکش و تیشه‌های خود در شهر شاونی ایالت کانزاس مشغول هستند.

‌های نجاری لی-نیلسن | Lie-Nielsen Toolworks Bench Planes

lie_nielsen_planes

رنده‌های نجاری لی-نیلسن

شرکت ابزارسازی لی-نیلسن  در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد و تا به امروز بیش از ۱۰۰ نوع از ابزارهای نجاری مانند رنده، اره، گوه و… را تولید کرده است.

ابزارهای اکلیند با سر شش‌گوش | Eklind Tools Hex Keys

eklind_tool

ابزارهای اکلیند با سر شش‌گوش

این شرکت در سال ۱۹۲۳ تأسیس شد. شرکت ابزار اکلیند از آن سال تنها روی ساخت ابزارهای سر شش‌گوش باکیفیت تمرکز کرد. احتمال این‌که یکی از مدل‌های این ابزارها در جعبه‌ابزار شما باشد بسیار زیاد است. شرکت اکلیند بیش از ۱۰۰ نفر را در شهر فرانکلین پارک ایالت ایلینویز استخدام کرده است.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *