متر هوشمند یا خودکاری پیشرفته؟

اسم جذابی است. اما واقعاً یک که ابزاری بسیار ساده است، تا چه حد می‌تواند هوشمند باشد؟ در مطلب امروز ایده‌ای خلاقانه را می‌بینید که با ترکیب کردن گوشی هوشمند و نواری، متری هوشمند را به وجود آورده که به نظر می‌رسد بسیار کاربردی باشد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

Smart_meters

متر هوشمند

مترهای نواری به ‌اندازه کافی خوب کار می‌کنند. اما آن چیزی که امروز در این مطلب می‌بینید خیلی رؤیایی‌تر و جذاب‌تر از یک متر نواری ساده است. مخترع ابزار اینسترومنت ۰۱ (InstruMMents 01) فردی است به نام بوریس بابرباریک (Boris Barbaric) که با این اختراع سعی کرده ابزار اندازه‌گیری جدیدی را خلق کند. این اختراع در ظاهر، یک است ولی در واقع هم قابلیت اندازه‌گیری و هم نوشتن را با هم دارد. احتمالاً وظیفه اصلی این ابزار، اندازه‌گیری است و نه نوشتن. این متر هوشمند در انتهای خود گردونه‌ای دارد که با چرخاندن آن روی اجسام با توجه به مسافتی که طی می‌کند می‌تواند طول اجسام را حتی اگر منحنی هم باشند اندازه‌گیری کند.

دقت اندازه‌گیری این متر هوشمند به اندازه یک‌دهم میلی‌متر است و برای اندازه‌گیری دقیق‌تر در انتهای آن یک لیزر نشانگر قرار داده شده است. این متر هوشمند از طریق بلوتوث به گوشی‌های هوشمند متصل شده و در قالب بسیار ساده‌ای مقادیر اندازه‌گیری شده را در هر دو واحد متریک و اینچی نمایش می‌دهد.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *