سقف های خورشیدی تسلا ارزان تر از سقف های معمولی ساخته می شوند

سقف خورشیدی محصول تازه کمپانی تسلا معرفی شد

سقف های خورشیدی از محصولات جدید این کمپانی حامی محیط زیست هستند که چندی پیش خبر تولید آنها منتشر شد. سقف خورشیدی این شرکت، قابلیت تولید برق برای خانه و ساختمان مورد استفاده را دارد و به تازگی نیز ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرده که قیمت تمام شده این سقف‌ها نیز از سقف‌های معمولی کمتر خواهد بود. با انجینیک همراه باشید.

مدتی پیش بود که خبر آماده شدن سقف‌ های خورشیدی تسلا منتشر شد. این سقف‌ها قابلیت تبدیل به انرژی الکتریکی را دارند و به زودی برای عرضه به بازار آماده می‌شوند. ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا در زمان معرفی این محصولات اعلام کرده بود که قیمت آنها به صورت رقابتی نسبت به مواد اولیه‌ی سقف‌های معمولی کنونی تنظیم خواهد شد اما صحبتی در مورد قیمت نهایی آنها به میان نیامده بود.

Musk اعلام کرده بود که کارایی و دوام کاشی‌های این سقف های خورشیدی نیز بسیار بیشتر از سقف‌های معمولی خواهد بود. سرانجام ایلان ماسک در مراسمی که چند روز پیش با همراهی شرکت زیرمجموعه‌اش یعنی SolarCity اجرا کرده بود، به صورت قطعی اعلام کرد که قیمت تمام شده این سقف های خورشیدی از سقف‌های معمولی کنونی کمتر خواهد بود. او در جمله‌ای اعلام کرده بود که سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و با دوام‌تر از سقف‌های معمولی خواهند بود و علاوه بر آن، قابلیت تولید برق نیز خواهند داشت.

اگرچه قیمت نهایی برای تولید هر یک از کاشی‌های این سقف‌های مدرن زیاد خواهد بود، ماسک اعتقاد دارد که به خاطر دوام بالا و وزن پایین این قطعات، قیمت جابجایی و نصب آنها بسیار پایین خواهد بود و به همین دلیل قیمت نهایی سقف های خورشیدی کاهش قابل توجهی خواهد داشت. تاریخ عرضه این سقف های خورشیدی نیز در حال حاضر پایان سال ۲۰۱۷ عنوان شده است.

اگر به محصولات و تاریخچه‌ی شرکت حامی محیط زیست تسلا علاقه دارید می‌توانید مقاله مربوط به این شرکت را در بخش معرفی شرکت مطالعه کنید.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *