میکروسکوپ تا شو برای پیش خرید در کیک استارتر عرضه شد

میکزوسکوپ تا شو

تا شو یکی از اختراعات جالب است که با هدف ایجاد امکانات آزمایشی و مشاهده‌ای برای عموم مردم ساخته شده است. به تازگی کمپینی در شروع شده که این محصول مفید و جالب را برای پیش فروش عرضه می‌کند. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

مانو پراکاش (Manu Prakash) یک دانشمند دانشگاه استنفورد است که تمرکز فعالیت‌های خود را بر روی تولید تجهیزات آزمایشگاهی و مهندسی با قیمت پایین قرار داده است. او تلاش می‌کند تا تجهیزات پر کاربرد مختلف را با قیمت پایین و طراحی ساده عرضه کند تا قدمی در جهت گسترش هر چه بیشتر علوم برداشته باشد. یکی از اختراعات جذاب و معروف این دانشمند، میکروسکوپ تا شو Foldscope است.

این میکروسکوپ تا شو که چند سالی است معرفی شده است، تا کنون به تولید و عرضه‌ی انبوه نرسیده است. اما پراکاش به تازگی در وبسایت جذب سرمایه ی کیک‌استارتر، کمپینی را راه‌اندازی کرده تا افراد بتوانند علاوه بر پیش خرید فولداسکوپ، در جهت گسترش و تولید بیشتر آن نیز سرمایه گذاری داوطلبانه انجام دهند.

قیمت قطعات مورد نیاز برای تولید این میکروسکوپ تا شو کمتر از ۱ دلار است؛ اما کمپین کیک استارتر، مبلغ ابتدایی ۱۵ دلار را برای پیش خرید این میکروسکوپ عنوان کرده است. البته کاربران می‌توانند در صورت تمایل، مبلغ ۲۰ دلار نیز برای پیش خرید پکیج ۲۰ تایی لنز پرداخت کنند. طبق گفته‌ی مدیران کمپین، مبلغ اضافی دریافتی برای گسترش این طرح و طراحی و تولید لوازم جانبی میکروسکوپ تا شو مانند اسلایدهای مخصوص و پیپت‌ها هزینه خواهد شد. سرمایه‌گذارانی که علاقه به پرداخت هزینه‌ی بیشتر داشته باشند نیز می‌توانند در این کمپین ثبت نام کنند و تعدادی از این فولداسکوپ‌ها را به مدارس و مراکز آموزشی اهدا کنند. در واقع شعار و هدف اصلی این کمپین نیز جمله ی زیر است:

به میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا، اجازه‌ی دسترسی به تجهیزات علمی مقاوم، قابل حمل و ارزان را بدهیم.

اگرچه ساخت یک میکروسکوپ تا شو بوسیله‌ی آموزش‌های موجود در اینترنت نیز امکان‌پذیر است، اما کمپین و محصول جدید، همه‌ی مراحل را آسان کرده و این محصول را بصورت آماده عرضه می‌کند. تا کنون ۵۰ هزار عدد از این دستگاه برای تست به مشتریان ارسال شده‌اند و مدیران کمپین امیدوارند تا سال ۲۰۱۷ تعداد یک میلیون فولداسکوپ را به بازار عرضه کنند.

منبع: POPSCI
مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *