واترجت رومیزی Wazer با قیمت مناسب معرفی شد

واترجت رومیزی Wazer با قیمت مناسب معرفی شد

رومیزی Wazer یکی از محصولات استارتاپی صنعتی است که مدتی پیش در کیک استارتر معرفی شد. این دستگاه ، قابلیت‌های مفید زیادی برای استفاده در پروژه‌های کوچک دارد و نسبت به نمونه‌های صنعتی بزرگ، قیمتی بسیار کمتر دارد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

فعالان پروژه‌های ساخت و تولید برای تولید محصولات خود نیاز به ابزار آلات گوناگونی دارند. یکی از این نوع ابزارها، ابزارهای برش هستند که بسته به نیاز و پروژه‌ی مورد نظر، می‌توانند از انواع مختلف باشند. واترجت نوعی برش است که از فشار بالای آب برای برش دادن اجسام تا ضخامت حدود ۵۰ میلیمتر استفاده می‌شود. اما برای برش قطعات کوچک و پروژه‌های کارگاهی، استفاده از دستگاه واترجت مقرون به صرفه نیست؛ چرا که قیمت این دستگاه‌ها بسیار زیاد است و علاوه بر آن ابعاد بزرگی نیز دارند.

واترجت رومیزی Wazer محصول استارتاپی جدیدی است که یک گروه کوچک مهندسان مکانیک آن را تولید کرده‌اند. این دستگاه با هدف کمک به قشر بزرگتری از سازندگان و با قیمتی بسیار مناسب در حدود ۵ هزار دلار، عرضه شده است. تیم سازنده‌ی این دستگاه، هدف خود را پروژه‌های کوچک، علاقمندان به کاردستی مهندسی و موسسات آموزشی عنوان کرده‌اند. در حال حاضر برش لیزر، ماشینی است که در این صنایع استفاده می‌شود و البته یک ماشین برش لیزر با قیمت ۵ هزار دلار، تنها بازه‌ی محدودی از مواد با ضخامت کم را می‌تواند برش دهد.

در حال حاضر تنها نمونه‌های اولیه‌ی این واترجت رومیزی عرضه شده و تیم سازنده عنوان کرده که تمامی سرمایه‌گذاران کیک استارتر این پروژه‌، دستگاه خود را تا آگوست ۲۰۱۷ دریافت خواهند کرد. در ویدیوی زیر می‌تواند معرفی کوتاه این دستگاه را به همراه روند کاری آن مشاهده کنید.

منبع: POPSCI
مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *