اجاق خورشیدی ؛ با استفاده از انرژی پاک غذای خود را آماده کنید

یکی از آن ایده‌های بسیار پرکاربرد است. در راستای استفاده از انرژی‌های پاک در منازل، در مطلب امروز ویدیوای را به نمایش درآورده‌ایم که یاد می‌دهد چگونه یک بسازید. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

یک راه از چند راهی که برای استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در سری مطالب معرفی راه‌های استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر عنوان کرده بودیم، یا خورشیدی بود. خورشیدی دستگاهی است که برای طبخ غذا استفاده می‌شود. این دستگاه، همان‌طور که از اسمش مشخص است به‌طور مستقیم زیر نور آفتاب کار می‌کند و از هیچ سوخت فسیلی یا برق در آن استفاده نمی‌شود. این یک فرایند پاک برای پخت‌وپز در فضای باز است. به‌طورکلی دو نوع از این ‌ها (نوع جعبه‌ای و نوع سهموی) تابه‌حال ابداع ‌شده‌اند. نوع جعبه‌ای آن که در این مطلب به آموزش آن پرداخته‌ایم کارآمدتر است. امیدواریم از انجام این DIY لذت ببرید و از این به بعد در گردش‌هایتان در طبیعت بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی یا برق غذای گرم میل کنید.

منبع: YOUTUBE

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

2 دیدگاه ها

  1. ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر
    بزنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *