کفش ورزشی مدرن ریباک که در ساخت آن از پرینتر سه بعدی استفاده شده است

ورزشی از مهم­ترین اقلام پوشیدنی هر فردی است. در مطلب امروز ­های جدید شرکت را نشان می­دهیم که با بهره­گیری از فناوری پرینتر سه‌بعدی تولید می­شوند. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

2_reebok_liquid_speed_blackonwhite_bottom

کفش ورزشی ریباک

همان‌طور که گفته شد، یکی از مهم­ترین اقلام پوشیدنی هر فرد، کفش ورزشی او است. زیرا حتی اگر به ندرت هم استفاده شود، در صورت نداشتن طراحی مناسب، به‌طور مستقیم روی سلامت بدن تأثیرگذار است.

شرکت تولیدکننده اقلام ورزشی ریباک در یک عمل خلاقانه روشی را برای ساخت کفی کفش­های ورزشی خود ابداع کرده است که هم خیلی زیباست و هم دست طراحان را برای طراحی کفش­هایی راحت و استاندارد بازتر می­کند. در این کفش­ها کفی به قسمتی از بدنه و بند­ها متصل است و راحتی آن­ها را دوچندان می­کند. این شرکت با بهره‌گیری از فناوری پرینتر سه‌بعدی این کفش­های دلربا را تولید می­کند.

1_reebok_liquid_speed_blackonwhite_bottom

کفش ورزشی ریباک

اما فرایند تولید این کفش ورزشی چگونه است؟

در این فرایند که ویدئو آن در زیر قابل‌مشاهده است، یک مایع چسبناک از طریق لوله بر روی یک سطح هدایت می­شود. این مایع که پس از خشک شدن، کفی و قسمت­هایی از بدنه کفش را می­سازد، انعطاف‌پذیر و لاستیکی است و خواص ایدئال یک کفی کفش را داراست. سر لوله انتقال‌دهنده مایع توسط  کامپیوتر کنترل می­شود و در واقع با استفاده از فناوری پرینتر سه‌بعدی مایع را به شکل از پیش طراحی‌شده روی سطح اعمال می­کند.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *