کاترپیلار ، بازیگر قدیمی و قدرتمند صنایع سنگین

کاترپیلار ، بازیگر قدیمی و قدرتمند صنایع سنگین

یکی از قدیم‌ترین شرکت‌های صنعتی آمریکا است که در زمینه‌ی طراحی، تولید، توسعه و فروش سنگین فعالیت می‌کند. این شرکت عموما با نام برند CAT شناخته می‌شود. در ادامه این مطلب از بخش معرفی شرکت با انجینیک همراه باشید.کمپانی Caterpillar یک شرکت آمریکایی است که در زمنه طراحی، توسعه، مهندسی، ساخت و فروش ماشین‌آلات، موتورها و خدمات مالی فعالیت می‌کند. کاترپیلار یکی از بزرگترین سازندگان ماشین آلات اکتشاف معدن، تجهیزات دیزلی، موتورهای گازسوز، توربین‌های گاز صنعتی و لکوموتیوهای دیزلی-الکتریکی است. این شرکت که تاریخ ثبت رسمی آن به ۱۹۲۵ بر می‌گردد، همه ساله در بین برترین شرکت‌های صنعتی جهان قرار دارد.

کاترپیلار با وجود تمامی موفقیت‌هایی که تاکنون در صنایع مختلف داشته است، همواره چشم‌اندازهایی بلندپروازانه برای خود در نظر می‌گیرد. این شرکت برای چشم‌انداز چند سال آینده‌ی خود، برنامه‌هایی ویژه دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • کسب رتبه‌ی تخست در تمامی صنایعی که در آن حضور دارد
  • سیستم پخش محصول غیر قابل رقابت
  • بهبود هر چه بهتر سیستم نیروی انسانی و جذب متخصصان در تمامی زمینه‌ها

ماشین آلات صنعتی کاترپیلار حدود ۴۰۰ محصول دارد که از تراکتورها تا خاکبردارهای هیدرولیکی، بلدوزرها، گریدرها، کامیون‌های آف رود و لکوموتیوها متنوع هستند. محصوالات این شرکت در صنایع اکتشاف، جاده‌سازی، حمل و نقل و انتقال مواد در مقیاس‌های بزرگ جهانی استفاده می‌شوند.

از دیگر محصولات و خطوط تولیدی که کاترپیلار در آنها فعال است، محصولات ایمنی و نظامی است. این شرکت قطعات مورد نیاز تجهیزات نظامی مانند موتورهای دیزلی و سیستم‌های تعلیق اتوماتیک را برای کارخانه‌های نظامی سرتاسر جهان تامین می‌کند.

منبع: WIKIPEDIA
منبع: CATERPILLAR

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *