گوگل در سال ۲۰۱۷ به طور کامل از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کند

انرژی تجدید پذیر

یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان است که را می‌توان جزو بزرگترین هزینه‌های آن نامید. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد از سال ۲۰۱۷ به طور کامل از تجدید پذیر برای تامین خود استفاده کند. با انجینیک همراه باشید.گوگل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد تمامی انرژی مورد نیاز شرکت خود در سال ۲۰۱۷ را از منابع تجدید پذیر تامین کند. تامین انرژی، یکی از بزرگترین هزینه‌هایی است که باید تقبل کند. هزینه‌ی تامین انرژی در شرکتی مانند گوگل بسیار بیشتر از شرکت‌های معمولی است. این شرکت علاوه بر تامین انرژی دفاتر خود، باید انرژی هزاران مرکز داده که در سرتاسر جهان دارد را نیز تامین کند.

یک آمار جالب نشان می‌دهد که انرژی مورد استفاده توسط گوگل و شرکت مادر یعنی آلفابت در سال گذشته برابر با ۵.۲ تراوات ساعت یا ۵۲۰۰ گیگاوات ساعت بوده است. جالب است بدانید این انرژی برابر با برق مورد نیاز نیم میلیون خانه در طول یک سال است. غول جستجوی دنیا از مدت‌ها پیش برای تامین انرژی و برق خود از منابع تجدیدپذیر استفاده می‌کند. این شرکت با ۲۰ کمپانی تامین کننده‌ی انرژی‌ های تجدید پذیر در جهان همکاری می‌کند و حدود ۲.۶ گیگاوات انرژی از آنها خریداری می‌کند که از هر شرکت دیگری در جهان بیشتر است.

حال گوگل قصد دارد این مقدار انرژی خریداری شده را در سال آینده افزایش دهد تا تمامی انرژی مورد نیاز خود را از این منابع تامین کند و به عنوان اولین شرکت بزرگ جهان دست به این کار بزند. البته این شرکت برای کاهش مصرف انرژی خود نیز برنامه‌هایی جدی دارد. به طور مثال بازدهی مراکز داده گوگل سال به سال بهبود پیدا می‌کنند تا مصرف آنها کاهش یابد. نگهداری این مراکز داده نیز بر عهده‌ی هوش مصنوعی شرکت DeepMind است که با دقت تمام این کار را انجام می‌دهد.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *