ربات دونده ای که روی تمام سطوح قابلیت حرکت دارد

از اسباب‌بازی تا ابزاری کاملاً کاربردی و از اندازه کوچک تا بزرگ در انواع اشکال تابه‌حال تولید شده­اند. اما رباتی که در این مطلب نحوه ساختش آموزش داده شده است بسیار ارزان‌قیمت، ساده و جالب است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

سالیانه مسابقات زیادی در مورد طراحی و ساخت ‌ها در دانشگاه‌های جهان برگزار می‌شود. ‌های دونده در صنایع نظامی، نجات در سوانح طبیعی یا حتی به جهت سرگرمی طراحی و ساخته می‌شوند. این دونده در واقع از دو هم شکل متصل به هم تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها به تنهایی حرکت می‌کنند اما وقتی به هم وصل می‌شوند این قابلیت را پیدا می‌کنند که از هر مانعی عبور کند و روی هر سطحی بتواند حرکت کنند.

در ویدئو زیر چگونگی ساخت این ربات دونده آورده شده است که به نظر می‌رسد بتوانید از آن برای ربات دونده خود ایده‌های خوبی بگیرید یا به جهت سرگرم شدن در روزهای بارانی پاییز آن را در خانه به دویدن وا‌دارید و با موانع مختلف او را به چالش بکشید.

منبع: YOUTUBE

 

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

3 دیدگاه ها

 1. م گفت:

  سلام دوستان من چه جور میتونم یکی ازین ربات رو بسازم لطفا راهنمایی کنید

 2. م گفت:

  خیلی جالبه من میخوام یه دو بسازم لطفا راهنمایی کنید. ایا امکان خریدش هست

  • حمید هاشمی گفت:

   سلام دوست عزیز علاقه مند.
   فکر نکنم امکان خرید چنین چیزی باشد اما از آن مهم تر این است که لذت داشتن چنین رباتی به این است که خودتان آن را بسازید.
   در رابطه با ساخت آن هم در ویدئو کامل توضیح داده شده است همچنین برای ادوات الکترونیکی مختصری هم که دارد میتوانید برای تهیه آنها به مراکز خرید شهر خود بروید و از فروشندگان اقلام الکترونیکی کمک بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *