مجسمه چوبی خود را با پرینتر سه‌بعدی بسازید

به علت سبکی، استحکام، بو و حس خوبی که دارند هیچ ‌وقت از مد نمی‌افتد و همیشه پرطرفدار هستند. اما ساخت آن‌ها کار هر کسی نیست. امروز پرینت کردن مجسمه‌های چوبی توسط پرینتر سه‌بعدی نشان داده‌شده است. با انجینیک همراه باشید.

به‌راستی پیش‌ازاین هر وقت صحبت از وسایل چوبی می‌آمد، انسان ناخودآگاه به یاد نجارها می‌افتاد اما از این به بعد باید به یاد مهندسان مکانیک هم بیفتیم! تصور کنید که هر مجسمه­ای که تصور کنید را بتوانید با بسازید. در زیر ویدئوهایی را می‌توانید ببینید که به زیبایی هر چه تمام‌تر مجسمه چوبی توسط پرینترهای سه‌بعدی ساخته می‌شوند.

چاپ سه بعدی با چوب از سال ۲۰۱۲ تا کنون وجود داشته اما به علت مشکلاتی در مواد اولیه آن هنوز هم در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد و تجاری نشده. یکی از مشکلات پرینتر یا همان چاپگرهای سه‌بعدی مواد اولیه گران‌قیمت آن‌هاست و احتمالاً استفاده از چوب در ماده اولیه این پرینترها توانسته این مشکل را حل کند. در ویدئوای که در آن شمشیر چوبی ساخته می‌شود کامپوزیت الیاف چوب به همراه پلاستیک / مواد اولیه هستند.

 

منبع: ۳DWITHUS منبع: LEARN.ADAFRUIT

 

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *