خرید ابزار دست دوم ، قسمت آخر ابزار دست‌ دوم را چگونه انتخاب و خرید کنیم؟

خرید ابزار دست دوم ، قسمت آخر ابزار دست‌ دوم را چگونه انتخاب و خرید کنیم؟

خرید ، برای خوانندگان انجینیک این گزاره بسیار آشنا است. این هفته در سومین و آخرین قسمت از « دست دوم را چگونه انتخاب و خرید کنیم؟ » به نکاتی در مورد برند ابزارها، بهترین زمان و بهترین مکان خرید اشاره می‌کنیم.در ادامه با انجینیک همراه باشید.

در مورد برندهای ابزارها اطلاعاتی داشته باشید

دانستن این‌که عموم مردم و تولیدکنندگان حرفه‌ای از چه برندی برای یک ابزار خاص استفاده می‌کنند به شما کمک می‌کند از بین انبوه برندها، بهترین انتخاب را با توجه به نیازتان داشته باشید. شما می‌توانید این را با تحقیق میدانی، جستجو اینترنتی و ویدئو های DIY ببینید کدام برند عملکرد بهتری داشته است. اصولاً کسانی که برای استفاده خانگی دنبال ابزاری می‌گردند احتمالاً در ویدئوهای DIY بهترین برند از آن ابزار را خواهند یافت ولی اگر برای کار حرفه‌ای دنبال برندی می‌گردید باید به کارگاه‌های تولیدی سری بزنید. این که در ابزار های برقی دست دوم کدام برند را بخرید بسیار گیج کننده تر است. برای خرید ابزار به برند آن دقت بیشتری بفرمایید.

بهترین زمان برای خرید

مانند تمام خریدها، بهترین زمان برای خرید یک ابزار دست دوم زمانی است که به آن ابزار نیاز مبرمی ندارید. فرض کنید به وسط یک پروژه رسیده‌اید و برای اتمام آن نیاز حتمی به یک ابزار خاص دارید و بدون آن نمی‌توانید پروژه را به نحو احسن تمام کنید. این زمان بدترین زمان ممکن برای خرید یک ابزار دست دوم است! این مستلزم آن است که در فصل حراج و دیگر موقعیت‌های مناسب برای خرید ابزارهای دست دوم هوشیار باشید. تنها یک نکته را فراموش نکنید که ابزاری را بخرید که احتمالاً به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد.

بهترین مکان برای خرید ابزار دست دوم

وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی گوشی‌های همراهی مانند دیوار و شیپور و … که پر از اجناس دست دوم هستند. این مکان‌ها بهترین گزینه برای خرید ابزار دست دوم است. در این وب‌سایت‌ها مطابق آن چیزی که مورد پسند شماست جستجو کنید و آن ابزارهایی که به کارتان می‌آید را ذخیره کنید تا در زمان مناسب به آن‌ها مراجعه کنید.

قبلاً در مورد قیمت ابزار دست دوم صحبت کرده بودیم. در مورد پیشنهادهایی که خیلی قیمت پایینی دارند و غیرطبیعی به نظر می‌رسند محتاط باشید. چون امکان دارد ابزار دزدی باشد یا عیب پنهانی داشته باشد و با خرید آن به دام افراد سودجو و کلاه‌بردار بیفتید.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *