جیپ ، از ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۶ – ۷۵ سال تغییر و تحول در یک ویدیو

جیپ ، از ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۶ - ۷۵ سال تغییر و تحول در یک ویدیو

، نامی آشنا برای ما ایرانی‌ها است. به‌تازگی این شرکت خودروسازی به مناسبت ۷۵ سالگی خود، ویدیوای را منتشر کرده که تمام خودروهای تولیدشده توسط خود را از سال ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۶ در یک دقیقه و نیم نمایش می‌دهد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

هر زمان نام جیپ به گوش ما میافتد بی‌شک به یاد خودرویی جان‌سخت در بیرون از جاده‌ها میافتیم. اولین مدل از این در سال ۱۹۴۱  در شهر تولدو ایالت اوهایو آمریکا تولید و به بازار عرضه شد. در ابتدا خودروهای این شرکت با نام willys-overland شناخته می‌شدند اما بعدازآن نام جیپ (Jeep) بر آن‌ها نهاده شد.

بر سرمنشأ این نام همچنین بحث است اما بسیاری بر این باورند که “طراحی نظامی” یا همان Government/General Purpose که به‌اختصار GP نوشته می‌شود، همان‌طور که نوشته می‌شود خوانده‌شده!

به‌تازگی این شرکت خودروسازی خاص به مناسبت ۷۵ سالگی خود، ویدیوای را منتشر کرده که تمام خودروهای تولیدشده توسط خود را از سال ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۶ در یک دقیقه و نیم نمایش می‌دهد. شما با یک نگاه بدون اینکه نام تجاری یا لوگو این خودروها را ببینید متوجه می‌شوید که آن‌ها جیپ هستند و این نشان می‌دهد در طراحی این خودروها به شخصیت آن‌ها توجه ویژه‌ای شده است.

منبع: POPULARMECHANICS

منبع: CARSCOOPS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *