بیل یا پارو مناسب برای پارو کردن برف کدام است؟

بیل یا پارو مناسب برای پارو کردن برف کدام است؟

ابزاری است که انواع و کاربردهای بسیار دارد. یکی از این کاربردها کردن ‌ها است که در این فصل حتماً به کارتان می‌آید. هیچ‌کس کردن را دوست ندارد اما با انتخاب ابزار مناسب شاید این کار سخت و طاقت‌فرسا قابل‌تحمل‌تر شود. با انجینیک همراه باشید.

۳ روز دیگر فصل شروع می‌شود. هر وقت اسم می‌آید ذهن انسان ناخودآگاه به سمت برف می‌رود. و کنار زدن این نعمت دوست‌داشتنی کار پرزحمتی است و برای بعضی‌ها بسیار دردسرساز است. وزن برف از ۱۱۲ کیلوگرم بر هر مترمکعب تا رقم شگفت‌انگیز ۴۸۰ کیلوگرم بر مترمکعب می‌تواند برسد.

امروزه بیل‌ و پارو در انواع و اشکال مختلف یافت می‌شود. آن‌ها در حدود ۲۸۳۰۰ تا ۴۲۵۰۰ سانتی‌متر مکعب از اجسامی شبیه برف را می‌توانند حمل کنند. با یک حساب سرانگشتی می‌توان فهمید که به پاروها وزنی در حدود ۳ تا ۲۰ کیلوگرم وارد می‌شود و این ابزارها باید توانایی حمل آن‌ها را داشته باشند.

با توجه به توضیحات بالا می‌توان استنتاج کرد که حمل و جابه‌جا کردن بیل بسیار مهم است و بهتر است قبل از خرید، ابتدا آن را در دست بگیرید و به این موضوع توجه کنید که این بیل یا پارو را به چه منظور و برای چه آب و هوایی خواهید خرید؟

در زیر لیست کاملی از انواع پاروها آورده شده است.

انواع بیل یا پارو

انواع بیل یا پارو

  1. پارو ۲۴ اینچی – ۲۴INCH SHOVEL : در پارو کردن بهتر از فشار آوردن عمل می‌کند.
  2. پارو ۱۸ اینچی – ۱۸INCH SHOVEL : اندازه کوچک‌تر تیغه و دسته خمیده فشار به کمر را کاهش می‌دهد.
  3. پارو با دماغه چهارگوش – SQUARE-NOSE SHOVEL : برای خراش دادن و از بین بردن برف‌ یخ‌زده مناسب است.
  4. جارو بزرگ – COARSE-SURFACE BROOM : به‌سرعت برف خشک را می‌توان با آن تخلیه کرد.
  5. پارو سر گرد – ROUND-NOSE SHOVEL : با این ابزار می‌توانید برف‌های یخ‌زده و تلنبار شده روی‌هم را برش دهید.
  6. پارو خراش دهنده – SCRAPER : تیغه فورج‌شده یک‌تکه آن می‌تواند یخ‌ها را به‌راحتی بشکند. حتی این ابزار می‌تواند به آسفالت هم آسیب برساند.
  7. پارو پیاله‌ای آلومینیومی – ALUMINUM SCOOP : هرچند که ارگونومی مناسبی ندارد اما زنگ نمی‌زند و می‌توان با آن حجم زیادی از برف را جابه‌جا کرد.
  8. پارو ۳۰ اینچی ۳۰INCH SHOVEL : تیغه پیاله مانند آن به‌خوبی برای فشار آوردن، خراش دادن یا پارو کردن مناسب است.
  9. سنگ نمک ROCK SALT : این ماده برای دمای ۶- درجه سانتی‌گراد مناسب است و قیمت مناسبی هم دارد.
  10. کلسیم کلرید CALCIUM CHLORIDE : از این ماده برای دمای ۳۱- درجه سانتی‌گراد استفاده می‌شود و البته قیمت آن بیش از چهار برابر سنگ نمک است.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *