کارخانه تسلا در اروپا تا سال ۲۰۲۰ آماده می شود

کارخانه تسلا در اروپا تا سال 2020 آماده می شود

طبق گفته‌های ، مدیر عامل این شرکت بزرگ، شعبه‌ای عظیم در اروپا خواهد داشت تا ظرفیت تولید خودرو و باتری شرکت را افزایش دهد. گفته شده برای تامین انرژی این کارخانه نیز از انرژی خورشیدی و باد استفاده خواهد شد. با انجینیک همراه باشید.ایلان ماسک به تازگی اعلام کرده است که قصد تولید سالانه ۶۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی دارد. او تصمیم دارد این برنامه را پس از عرضه‌ی رسمی تسلا مدل ۳ شروع کند. تولید سالانه‌ی این تعداد خودرو، ۶ برابر تولید کنونی شرکت تسلا است.

برای رسیدن به این تعداد تولید و نیز آماده کردن خودروهای تسلا مدل ۳ پیش خرید شده، این شرکت گروه آلمانی Grohmann را که در زمینه‌ی ساخت و تولید اتوماتیک فعالیت می‌کنند، خریداری کرده است. گفته شده حدود ۱۰۰۰ نیروی جدید نیز برای فعالیت در پیشبرد ساخت کارخانه‌ی جدید استخدام خواهند شد.کارخانه تسلا در اروپا تا سال 2020 آماده می شودمحل کارخانه تسلا (Gigafactory) تا سال آینده‌ی میلادی انتخاب خواهد شد و زمینی در حدود ۱۰۰۰ هکتار برای تاسیس آن نیاز خواهد بود. شرکت تسلا برای تامین انرژی این کارخانه نیز تمامی سقف‌های آن را مجهز به پنل های خورشیدی خواهد کرد و یک مزرعه انرژی بادی نیز در کنار آن تاسیس می‌کند. وظیفه‌ی این کارخانه تولید خودروی الکتریکی و باتری مورد نیاز آنها خواهد بود. تولید این دو محصول در یک مکان مشخص، می‌تواند ظرفیت و سرعت تولید تسلا را به طور کلی با افزایشی قابل توجه روبرو کند.

ایلان ماسک اعلام کرده که برنامه‌ی بلند مدت او برای قاره‌ی اروپا، تاسیس سه منطقه‌ی صنعتی مخصوص این شرکت است. با توجه به برنامه‌های بلندپروازانه‌ی ایلان ماسک مانند هایپرلوپ و شرکت اسپیس ایکس، نمی‌توان برنامه‌های این نابغه‌ی فناوری و مهندسی را برای ساخت سه کارخانه تسلا دور از انتظار نامید و بدون تردید، ساخت این کارخانه و دیگر مناطق صنعتی عنوان شده، به زودی شروع خواهد شد.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *