ماکیتا برند شناخته شده ژاپنی در صنعت ابزار آلات برقی

ماکیتا برند شناخته شده ژاپنی در صنعت ابزار آلات برقی

ماکیتا Makita یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای برقی است که تمامی فعالان صنعت با آن آشنا هستند. این ژاپنی در سال ۱۹۱۵ تاسیس شده و اولین دریل شارژی جهان نیز از اختراعات آنها است. با انجینیک همراه باشید.شرکت ژاپنی ماکیتا (Makita Corporation) تولیدکننده‌ی ابزارآلات برقی است که در سال ۱۹۱۵ تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر Anjo ژاپن است. نمایندگی‌ها و دفاتر بین‌المللی شرکت ماکیتا نیز در اقصی تقاط جهان از برزیل، کانادا، چین، ژاپن، مکزیک، رومانی و انگلستان تا آلمان و ایالات متحده آمریکا فعال هستند.

در سال ۱۹۱۵، موسابورو‌‌ ماکیتا (Mosaburo Makita) در شهر ناگویا یک کارگاه با نام Makita Electric Works تاسیس کرد که فروش و تعمیر تجهیزات روشنایی، موتورها و ترانسفورماتورها را بر عهده داشت. همین کارگاه، شروع کننده تاریخ روشن شرکت Makita در آینده شد. در سال ۱۹۶۹، شرکت Makita اولین شارژی جهان را معرفی کرد. دریل ۶۵۰۰D اولین محصول این شرکت بود که با باتری کار می‌کرد. پیشرفت تولید این نوع از دستگاه‌ها ادامه داشت وآنها در سال ۱‍۹۷۸ اولین ابزار نیکل کادمیومی مجهز به باتری را تحت نام ۶۰۱۰D معرفی کردند. در سال ۱۹۹۷ نیز در خلال نمایشگاه ابزارآلات شیکاگو، اولین دریل مجهز به درایور شارژی با نام ۶۲۱۳D معرفی شد. از دیگر محصولات انقلابی ماکیتا نیز می‌توان به TD130D اشاره کرد که اولین ابزار مجهز به باتری لیتیم یونی بود.

ماکیتا در کنار تولید ابزارآلات برقی معمول مانند دریل، ابزارآلات نجاری، باغبانی و خانگی نیز تولید می‌کند.

منبع: MAKITA

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *