اره چهار گوش سوراخ‌ های مربعی برای شما ایجاد می‌کند

یکی از ابزارهایی است که شرکت جنیوس ای پی (Genius IP) در لندن به دنیا معرفی کرده. این شکل همیشگی سوراخ‌ها را تغییر داده و نشان داده که می‌توان به‌ سادگی سوراخ‌های چهارگوش هم ایجاد کرد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

برای مدتی بسیار طولانی شکل اغلب سوراخ‌ها دایره بوده است. اما با اره چهارگوش که ایده خلاقانه شرکت جنیوس ای پی است، می‌توان سوراخ‌های مربعی را نیز به سادگی سوراخ‌های دایره‌ای و در یک مرحله ایجاد نمود.

شرکت سازنده این ابزار را Quadsaw نامیده. ایده آن‌ها این است که شما به‌جای طی کردن راه طولانی و کسل‌کننده قدیمی برای ایجاد سوراخ‌های چهارگوش (یعنی اندازه‌گیری و کشیدن کادر جای پریزهای برق یا جعبه‌ها در دیوارهای گچی یا ورق‌های چوبی و سوراخ زدن گوشه‌ای از کادر و در آخر بریدن رد علامت‌ها با اره عمود بر) ، آن را سریع و یکجا ایجاد کنید.

مایکل سبهاتو (Michael Sebhatu) طراح اره چهارگوش یا همان Quadsaw گفته است که « این اولین ابزار در جهان است که می‌تواند به‌صورت یکجا سوراخ‌های چهارگوش ایجاد کند.» او تخمین زده که حدود ۲۵۰۰۰۰ برق‌کار در انگلستان کار می‌کنند که به‌صورت متوسط هرکدام در روز ۳ ایجاد می‌کنند. این به آن معنا است که در سال ۲۰۰ میلیون ایجاد می‌شود. با محاسبات ریاضی او، این ابزار می‌تواند در ساعات کاری ۱۶ میلیون نفر ساعت صرفه‌جویی کند.

در ویدئو زیر می‌توانید چگونگی کار این ابزار خلاقانه را مشاهده کنید.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *