مینی ون بدون راننده با همکاری آلفابت و کرایسلر تولید می شود

مینی ون از خودروهای جدید و مردن است که نوعی پیشرفته از آن با همکاری شرکت Waymo که به تازگی از زیرمجموعه گوگل خارج شده و کرایسلر ساخته خواهد شد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.همکاری دو شرکت Chrysler و Waymo، به تازگی منجر به تولید ۱۰۰ دستگاه مینی ون بدون راننده شده است. ویمو یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گوگل بود که به تازگی از آن جدا شده و به عنوان عضوی از هولدینگ آلفابت فعالیت می‌کند.

John Krafick مدیر عامل ویمو اعلام کرده است که این مینی ون ها برای مطالعه رفتار افراد مختلف در مقابله با خودروهای خودران مفید خواهند بود. البته تولید این خودروها برای رقابت با خودروهای شرکت تسلا نیز خواهد بود. تسلا از ابتدای امسال تصمیم گرفته تا هزینه تولید محصولات خود را کاهش دهد و آنها را با قیمتی پایین‌تر به بازار عرضه کند. قیمت پایین مدل ۳ از خودروهای این کمپانی نیز گواه این تلاش است. حال ویمو و کرایسلر باید تلاشی جدی داشته باشند تا بتوانند به جایگاه تسلا در بازار خودروهای الکتریکی و خودران نزدیک شوند.

در تولید مینی ون های بدون راننده، شرکت ویمو از خودروی برقی Pacifica Hybrid شرکت کرایسلر استفاده کرده و تجهیزات هوش مصنوعی را بر روی آن نصب کرده است. این خودروها قبل از شروع تولید انبوه، در جاده‌های آزمایشی زیادی مورد تست‌ قرار گرفته‌اند. برخی از این جاده‌ها عبارتند از جاده اختصاصی ویمو در کالیفرنیا، جاده آزمایشی فیات کرایسلر در شهر چلسی و نیز جاده آزمایشی یوکا در آریزونا.

برنامه ویمو و کرایسلر برای عرضه رسمی این مینی ون های بدون راننده، پایان سال ۲۰۱۷ عنوان شده است.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *