درخت کریسمس سوار بر پهباد ؛ تقابل مدرنیته و سنت

یکی از سنت‌های زیبای دین مسیحیت است. حال در تقابل مدرنیته و سنت در ویدئو امروز عده‌ای سازنده و خلبان این سنتی را با اندازه واقعی سوار یک پهباد کرده‌اند! به‌راستی توانایی آن‌ها در به پرواز درآوردن این‌گونه پرنده‌ها دیدنی است. با انجینیک همراه باشید.

درست است که در ایران نوروز زیبا، شروع سال نو است اما این دلیل نمی‌شود که برای شروع سال میلادی حسی متفاوتی ایجاد نکنیم! اتباع کشورهای خارجی و اقلیت‌های مذهبی که در ایران کم هم نیستند و حتی بسیاری از ایرانی‌ها به این روزها که می‌رسند در خانه‌های خود درخت واقعی کریسمس را بر پا می‌کنند و حال و هوای خانه‌های خود را با عطر درخت کاج سوزنی تفاوت می‌بخشند. اما بعد از چند روز کریسمس و بعد از خوابیدن تب‌وتاب آن بیرون کردن این درخت از خانه کاری است که هیچ‌کس حس و حال انجام دادن آن را ندارد مگر اینکه شما یک پیش‌بینی درخشان و هوشمندانه داشته باشید! «سوار کردن یک درخت واقعی کریسمس روی یک پهباد!»

این ایده و رویکرد غیرمعمول را کسانی داده‌اند که هم به سنت‌ها اعتقاد دارند، هم سازندگان پهباد و خلبانان خیلی خوب و با استعدادی هستند. در ویدئو زیر این حرکت جالب قابل‌مشاهده است.

منبع: SPLOID.GIZMODE

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *