جوش پلاستیک و انواع آن در صنعت

جوش پلاستیک

جوش یکی از روش‌های اتصال است که پس از افزایش استفاده از ‌ها در صنایع، کاربردهای زیادی برای آن پیدا شد. با توجه به تنوع روش‌های گرم کردن و اتصال ‌ها، انواع مختلفی از این نوع در صنعت وجود دارد که به اختصار به توضیح آنها می‌پردازیم. با انجینیک همراه باشید.استانداردهای جوش پلاستیک به صورت کامل در ISO 472 شرح داده شده‌اند. در این استاندارد، به هر فرایندی که برای اتصال دو ماده غیر فلز با سطوح پرداخت شده به کار رود، جوش پلاستیک گفته می‌شود. تمرکز اصلی این نوع از جوشکاری بر جوش ترموپلاستیک‌ها است و سه مرحله اصلی برای آن تعریف می‌شود: آماده‌سازی سطح، اعمال گرما و فشار و مرحله آخر که سرد کردن نام دارد. انواع جوش پلاستیک، با توجه به نوع گرم کردن و فرآیند آن به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند که در تصویر زیر آنها را مشاهده می‌کنید.انواع جوش پلاستیک

لازم به ذکر است یکی از نکات مهمی که در کیفیت جوش پلاستیک تاثیرگذار خواهد بود، جوش پذیری ماده اولیه یا پلاستیک مورد نظر است. انواع جوشکاری پلاستیک عبارتند از:

جوش پلاستیک گاز داغ (Hot gas welding)

در این نوع از جوش پلاستیک که به جوش هوای داغ نیز معروف است، از نازلی برای هدایت گاز با دمای بالا به سطح قطعات استفاده می‌شود. در جوشکاری پلاستیک به جای الکترود از میله‌های پلاستیکی (Plastic Welding Rod یا Thermoplastic Welding Rod) استفاده می‌شود که در این نوع از جوش کاری، دو قطعه مورد نظر و میله جوش باید از یک جنس باشند. میله جوش پلاستیکی قطعه‌ای است که با سطح مقطع دایره‌ای یا مربعی و در رنگ‌های متنوع برای هماهنگی با رنگ قطعات پلاستیکی در اختیار جوشکاران پلاستیک قرار می‌گیرد.

جوش نازل سریع (Speed tip Welding)

در این نوع از جوش پلاستیک، یک نازل جوشکاری که شکلی تیوب‌مانند دارد، میله جوش را ذوب کرده و همزمان قطعات را نیز گرم می‌کند و با تزریق مواد ذوب شده از میله جوش، فرایند اتصال را کامل می‌کند. این فرایند در طول ۵۰ سال بهبود و پیشرفت، به فرایندی سریع و پرکاربرد در جوشکاری پلاستیک تبدیل شده است.

جوشکاری اکستروژن (Extrusion welding)

در این نوع از جوشکاری، جوش‌های بزرگی در یک بار مسیر حرکت تولید می‌شوند. این روش برای اتصال قطعات با ضخامت بیش از ۶ میلی‌متر ایده‌آل است. در این روش میله جوش پلاستیک در یک نازل اکستروژن کشیده می‌شود و به محل اتصال که قبلا با جت هوای داغ گرم شده است تزریق می‌شود.

جوش تماسی یا نقطه‌ای (Contact welding)

این جوش مانند جوش نقطه‌ای فلزات است. با این تفاوت که به جای استفاده از تماس رساناها، از قطعه‌ای با نوک داغ برای ذوب و اتصال پلاستیک‌ها در نقاط مورد نظر استفاده می‌شود.

جوش صفحه‌ای (Hot plate welding)

در این روش جوش پلاستیک، سطوح بزرگی از دو قطعه به هم جوش داده می‌شود. دو قطعه مورد نظر در صفحه‌های پرس مورد نظر قرار می‌گیرند و یک صفحه داغ که به شکل لبه مورد نظر برای اتصال است، در میان آنها قرار می‌گیرد. زمانی که دمای قطعات به حد مورد نظر رسید، قطعه داغ واسط برداشته می‌شود و دو قطعه اصلی به هم فشرده می‌شوند تا اتصال کامل شود. کنترل این فرایند هم به روش‌های نیوماتیکی، هیدرولیکی و یا استفاده از سروو موتورهای الکتریکی میسر است.

جوشکاری فرکانس بالا (High frequency welding)

این نوع از جوشکاری پلاستیک‌ها عمری بالا دارد و از سال ۱۹۴۰ در صنعت استفاده می‌شده است. با استفاده از این روش می‌توان پلاستیک‌هایی مانند PVC، پلی‌آمید و استات (acetates) را که دارای دوقطبی‌های شیمیایی هستند، جوش داد. در این فرآیند، از موج‌های الکترومغناطیسی فرکانس بالا برای گرم کردن مواد استفاده می‌شود.

قسمت دوم انواع جوشکاری پلاستیک


منبع: WIKIPEDIA

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *