ابزار اندازه گیری : پنج ابزار اندازه گیری ای که هر کارگاهی نیاز دارد

یکی از اقلام واجب برای تجهیز هر کارگاهی است. یک خطای کوچک در ممکن است کل یک پروژه را خراب کند. در مطلب امروز به معرفی ۵ می‌پردازیم که حتماً در کارگاه به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

همان‌طور که گفته شد، ابزارهای اندازه گیری ازجمله واجبات برای تجهیز هر کارگاهی است. در نتیجه سرمایه‌گذاری و وقت گذاشتن روی انتخاب ابزارهای اندازه گیری کارگاه یقیناً در نهایت به نفع شما خواهد بود. در زیر ۵ ابزار اندازه گیری‌ای که در طول یک پروژه حتماً آن‌ها را لازم دارید معرفی‌شده است.

یک : نواری

یک متر نواری رنگ و رو رفته و زیاد کارکرده نشان می‌دهد سازنده‌ای که از آن استفاده می‌کرده واقعاً کار خود را جدی می‌گیرد.یک متر نواری خوب باید به‌راحتی بیرون کشیده و به داخل برود و دارای یک قفل باشد تا به هراندازه که لازم بود متر مقید شود. اندازه مناسب برای یک متر نواری حدود ۶ متر است. این ابعاد نه آن‌قدر کوتاه است که در وسط پروژه کار را به تعویق بیندازد و نه آن‌قدر بزرگ است که بدبار و سنگین شود.

دو :

گونیا

گونیا

گونیا را می‌توان در تمام نجاری‌ها و کارگاه‌های کسانی که به DIY علاقه دارند پیدا کرد. انواعی از آن‌ها هستند که کار بسیاری از ابزارهای دیگر را نیز می‌کنند. دقت داشته باشید که اعداد و نشانه‌ها روی گونیا حک‌ شده باشد تا به ‌مرور زمان پاک نشود.

سه : زاویه‌سنج یا

زاویه‌سنج یا نقاله

زاویه‌سنج یا نقاله

نقاله ابزاری قدیمی و پرکاربرد است. با این ابزار زاویه موردنظر خود را می‌توانید تعیین کنید و پس‌ازآن اره یا قطعه را با آن تنظیم نمایید.

چهار : مخصوص نجاری

مداد مخصوص نجاری

مداد مخصوص نجاری

مداد برای علامت زدن قسمت‌هایی که اندازه می‌زنید لازم است. اما باید به مقدار مشخصی تیز باشد. مدادهای سنتی دائماً باید با چاقو تیز شوند اما مدل‌های جدید آن، مثل مدادهای فشاری با زدن یک دگمه بیرون می‌آید و به‌راحتی تیز می‌شوند.

پنج :

متر لیزری

متر لیزری

متر لیزری جدیداً در بین طراحان، معماران و پیمانکاران به یک ابزار پرطرفدار تبدیل ‌شده است. این ابزار استفاده‌های خانگی بسیاری نیز دارد و به راحتی تا ۱۵ متر را در فضای بسته اندازه گیری می‌کند اما در فضای باز عملکرد خیلی خوبی ندارد.

 

منبع: POPULARMECHANICS

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *