جوشکاری پلاستیک بخش دوم

جوشکاری پلاستیک

پلاستیک از روش‌های اتصال انواع پلاستیک با استفاده از گرمای تولید شدن میان آنها است. در بخش دوم از معرفی انواع جوش پلاستیک با ۷ روش دیگر آشنا می‌شویم. با انجینیک و بخش ساخت و تولید همراه باشید.

جوشکاری القایی (Induction welding)

این نوع از جوشکاری از ترکیبی از مواد عایق الکتریکی یعنی پلاستیک‌ها با مواد رسانا مانند فلزات استفاده می‌شود. ابزار جوشکاری دز این روش یک کویل القایی است که بوسیله جریان الکتریکی رادیوفرکانسی تحریک می‌شود. جوشکاری القایی مواد ترموپلاستیک تقویت شده با الیاف کربن، یکی از کاربردهای حرفه‌ای این نوع جوشکاری است که در صنایع هوافضا کاربرد دارد.

جوشکاری تزریقی (Injection welding)

این فرایند که شبیه به جوشکاری اکستروژن است، برای پر کردن حفره‌های ایجاد شده در پلاستیک در زمان تولید استفاده می‌شود. نازل‌های استفاده شده در این روش در ابعاد و اشکال گوناگون وجود دارند. پلاستیک‌های PP و PE بهترین نوع مواد برای این نوع از جوشکاری پلاستیک هستند.

جوشکاری آلتراسونیک (Ultrasonic welding)

در این نوع از جوشکاری که گاها و به اشتباه به نام جوشکاری اولتراسونیک شناخته می‌شود، از فرکانس‌های بالا در حدود ۱۵ تا ۴۰ کیلوهرتز و دامنه حرکتی کوچک برای لرزاندن دو قطعه کار و ایجاد گرما استفاده می‌شود. شکل دو قطعه نیز به گونه‌ای انتخاب می‌شود که انرژی، متمرکز شده و حداکثر مقاومت جوش ایجاد شود. از جوشکاری التراسونیک به عنوان سریع‌ترین روش عایق‌بندی گرم نیز نام برده می‌شود.

جوش اصطکاکی (Friction welding)

این نوع از جوشکاری پلاستیک شبیه به جوش التراسونیک است و تفاوت روش در این است که فرکانس کمتر بوده و در حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هرتز خواهد بود و از طرف دیگر دامنه حرکت ۱ تا ۲ میلی‌متر است. گرمای ایجاد شده بوسیله اصطکاک در این روش، دو قطعه را درلبه‌ها ذوب کرده و لایه‌هایی مشترک برای اتصال جوش قوی ایجاد می‌کند. حرکت دو قطعه کار برای ایجاد اصطکاک در این روش می‌تواند به صورت خطی یا دایره‌ای باشد.

جوشکاری دورانی (Spin welding)

نوعی حاص از فرایند جوش اصطکاکی است که در آن یک قطعه کار با سطح دایره‌ای به صورت ثابت قرار می‌گیرد و قطعه دیگر با حرکت سریع دورانی، به قطعه اول فشار داده می‌شود. زمانی که حالتی نیمه‌مذاب بین دو قطعه شکل گرفت، چرخش متوقف شده و فشار ادامه پیدا می‌کند تا جوش کامل شود.

جوشکاری لیزر (Laser Welding)

در این فرایند، یکی از قطعات نور لیزر را از خود عبور می‌دهد و به عبارتی در برابر لیزر شفاف است و دیگری جاذب نور لیزر بوده و یا در محل جوش،‌پوششی دارد که نور لیزر را جذب می‌کند. در طول فرایند، نور لیزر به محل تماس دو قطعه تابانده می‌شود و قطعات با فشار زیاد به هم متصل می‌شوند. عبور نور از قطعه اول و جذب توسط قطعه دوم باعث ایجاد حرارت و ذوب شدن محل اتصال می‌شود که یک جوش مقاوم را ایجاد می‌کند.

جوشکاری پلاستیک با استفاده از حلّال (Solvent welding)

در این روش از یک حلّال پلاستیک برای شکستن پیوندهای پلیمری در دمای اتاق استفاده می‌شود. پیوندهای شکسته شده حالتی آزاد پیدا می‌کنند و پس از گذشت کمی زمان و خارج شدن حلّال از میان آنها، می‌توانند با زنجیره‌های متصل قطعه کار دیگر، شبکه جدیدی را تشکیل دهند که یک جوش مقاوم ایجاد خواهد کرد. از این روش برای اتصال لوله PVC و لوله ABS به وفور استفاده می‌شود.

قسمت اول: جوش پلاستیک و انواع آن در صنعت


منبع: WIKIPEDIA

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *