پنکه بدون پره ؛ این وسیله خاص و عجیب را خود بسازید

پنکه بدون پره ؛ این وسیله خاص و عجیب را خود بسازید

پنکه بدون پره ؛ این وسیله خاص و عجیب را خود بسازید

یکی از وسایل خانگی جدید و عجیب‌وغریب سال‌های گذشته است. هر کس ببیند حتماً پیش خود می‌گوید مگر می‌شود ‌ای بدون پره کار کند؟! در مطلب امروز یاد می‌دهیم چگونه یکی از این ‌های عجیب را بسازید و با نحوه کار آن آشنا شوید. با انجینیک همراه باشید.

اگر شما دارای بچه هستید، تقابل کنجکاوی بچه‌ها و وسایل خانگی گاهی اوقات خطرناک می‌شود و یکی از این وسایل خطرناک پنکه است. جدیداً پنکه‌ بدون پره روانه بازار شده است که محصولی بی‌خطر و البته عجیب است. یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های تولیدکننده این پنکه‌ها شرکت دایسون است. مدل تولیدشده این پنکه‌ها توسط ۴۰۰ دلار قیمت دارد.

در این کاردستی مهندسی Rulof Maker هم روش ساخت این پنکه‌ها را یاد می‌دهد و هم راز چگونگی عملکرد آن را برملا می‌کند. درواقع این پنکه‌ها هم دارای پره هستند اما تفاوت آن‌ها این است که پره‌های آن‌ها در پایه‌ی آن‌ها جا گرفته است. در ویدئو زیر دیگر رازها و روش ساخت این پنکه بدون پره را می‌توانید مشاهده کنید.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *