بزرگ ترین شرکت تولید فولاد جهان ArcelorMittal

بزرگ ترین شرکت تولید فولاد جهان ArcelorMittal

بزرگ ترین شرکت تولید در کشور لوکزامبورگ، یکی از کوچک‌ترین کشورهای جهان قرار دارد. ArcelorMittal یک شرکت چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در لوکزامبورگ قرار دارد. این شرکت چند سالی است که به عنوان بزرگ ترین شرکت تولید فولاد جهان شناخته می‌شود. با انجینیک همراه باشید.ArcelorMittal یک شرکت تولید فولاد چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در لوکزامبورگ واقع است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ و با ادغام دو شرکت Arcelor و Mittal Steel شکل گرفت. تولید سالانه فولاد آرسلورمیتال در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۰۰ میلیون تن بوده است و این شرکت را در رتبه ۱۰۸ از لیست ۵۰۰ عددی برترین شرکت‌های دنیا از نگاه مجله Forbes قرار داده است.

شرکت Mittal Steel یک سازمان چند ملیتی است که مدیریت آن بر عهده هندی‌ها است و در سال ۲۰۰۶، با قیمتی حدود ۳۳ میلیارد دلار، شرکت تولید فولاد Arcelor که شرکتی اروپایی بود را خریداری کرد و آرسلورمیتال را تاسیس کرد. تولید این شرکت جدید، سالانه ۱۰ درصد از فولاد مورد نیاز جهان را تامین می‌کند. تعداد نیروی کار ArcelorMittal در حال حاضر ۲۳۲ هزار نفر است که در کشورهای متعدد جهان و قاره‌های اروپا، آسیا، آمریکای شمالی و خاور میانه برای این شرکت کار می‌کنند.

آرسلورمیتال، تامین مواد اولیه کارخانجات خود مانند سنگ آهن را نیز بر عهده دارد و یکی از بزرگترین شرکت‌های اکتشاف معدن در جهان است. این شرکت در حال حاضر ۱۴ معدن فعال در سرتاسر جهان دارد که در سال ۲۰۱۵ در حدود ۷۳.۷ میلیون تن سنگ آهن استخراج کرده‌اند. ذغال سنگ استخراج شده از این معادن نیز در سال ۲۰۱۵ برابر با ۶.۲۹ میلیون تن بوده که ۱۵ درصد از نیاز کارخانجات خود را تامین کرده است. معادن آرسلورمیتال در حال حاضر در کشورهای برزیل، بوسنی، کانادا، قزاقستان، لیبریا، مکزیک، اوکراین و ایالات متحده آمریکا هستند.

محصولات فولادی ArcelorMittal شامل انواع فولادها از ورق‌ها، فنرها، چدن، و تمامی محصولاتی است که کارخانجات فولاد تولید می‌کنند. این شرکت با کمک واحد تحقیق و توسعه خود در حال طراحی و برنامه‌ریزی برای محصولاتی مدرن در صنعت فولاد است. نمونه‌هایی از این محصولات جدید، فولادهای ساختمانی هستند که فلزات سنگین کمتری در آنها استفاده شده و به بیان دیگر برای محیط زیست خطر کمتری دارند.

محصول مدرن دیگر آرسلورمیتال، فولادی است با وزن کم است که طرح مفهومی آن برای صنایع خودروسازی آماده شده است. فولاد دیگر تولیدی این شرکت نیز برای استفاده در توربین‌های بادی برای حصول بیشترین بازده انرژی استفاده خواهد شد. از پیشرفته‌ترین انواع فولادهای تولیدی ArcelorMittal نیز می‌توان به فولاد مخصوص نیروگاه‌های حرارتی اشاره کرد که مقاومت بسیار بالایی در برابر دمای بالا دارد.

منبع: ARCELORMITTAL

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *