شرکت محصولات هیدرولیکی Bosch Rexroth

شرکت محصولات هیدرولیکی bosch rexroth

شرکت Bosch Rexroth یک شرکت مهندسی مستقر در Lohr am Main آلمان است که از ترکیب بخش اتوماسیون شرکت رابرت بوش و مانسمان (Mannesman) تشکیل شده است. این شرکت در حال حاضر ۳۱ هزار کارمند در سرتاسر جهان دارد. با انجینیک همراه باشید.شرکت بوش رکسروث در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است و به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های Robert Bosch GmBH فعالیت می‌کند. تشکیل این شرکت باعث ادغام شدن چندین برند به عنوان زیرمجموعه آن شد. این برندها و شرکت‌ها عبارتند از:

  • Indramat GmbH
  • Mannesmann AG
  • Hydromatik GmbH
  • Brueninghaus GmbH
  • Lohmann & Stolterfoht GmbH
  • Deutsche Star / Star Linear
  • Mecman Pneumatics
  • Uchida
  • Hägglunds

درآمد شرکت محصولات هیدرولیکی بوش رکسروث در سال ۲۰۱۵ به رقم ۵.۴ میلیارد دلار رسیده است. البته شعار کلی این شرکت، تولید محصولات و سیستم‌هایی برای کنترل حرکت تجهیزات صنعتی و قابل حمل است. تاریخچه اصلی رکسروث نیز به سال ۱۷۹۵ و تاسیس کارخانه فورج خانواده رکسروث باز می‌گردد.

یکی از برنامه‌های اصلی شرکت محصولات هیدرولیکی بوش رکسروث، برنامه‌های آموزشی جهانی این شرکت است که به آموزش مباحث کاربردی کنترل و اتوماسیون در شاخه‌های صنعتی و دانشگاهی می‌پردازد.

دسته‌بندی محصولات و پروژه‌های انجام گرفته این شرکت (علاوه بر محصولات اصلی یعنی تجهیزات هیدرولیکی)، بسیار متنوع است. به عنوان مثال می‌توان خطوط مونتاژ و اسمبلی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این شرکت را نام برد که تمامی تجهیزات آن‌ها نیز توسط همین شرکت تامین می‌شود. از دیگر زمینه‌های فعالیت بوش رکسروث، می‌توان به محصولات الکترونیکی، سیستم‌های کنترلی برقی مانند سرووموتورها و درایوهای الکتریکی و حتی نرم‌افزارهای کنترلی اشاره کرد.

تولید گیربکس‌های کنترلی سازگار با موتورهای هیدرولیکی نیز از پروژه‌های بزرگ این شرکت معتبر آلمانی است. از دیگر نیازهای سیستم‌های کنترلی دقیق، بال‌اسکروها و پیچ‌های هدایتی هستند که جزو محصولات با کیفیت Bosch Rexroth به حساب می‌آیند. این شرکت مجهز به کارگاه‌ها و کارخانجات پیشرفته ریخته‌گری و قالب‌سازی نیز هست که به عنوان بازوی تامین قطعات اولیه برای محصولات، فعالیت می‌کنند. بخش‌های نیوماتیک (پنوماتیک) و قطعات برقی تجهیزات جوشکاری نیز از دیگر واحدهای Bosch Rexroth هستند.

منابع:

BOSCHREXROTH

WIKIPEDIA

مهدی زارع
مهدی زارع
فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *