بزرگترین مزرعه انرژی بادی ساحلی آمریکا در نیویورک ساخته می‌شود

پره روتور سبک از جنس فوم پلاستیک برای توربین های بادی طراحی شد

بزرگترین مزرعه بادی ساحلی آمریکا، پروژه‌ای است که به تازگی قرارداد اجرای آن امضا شده است و قرار است به عنوان دومین مزرعه بادی ساحلی این کشور ساخته شود. این مزرعه‌ بادی، برق مورد نیاز ۵۰ هزار خانه را تامین خواهد کرد. با انجینیک همراه باشید.چند ماه پیش بود که اولین مزرعه انرژی بادی آمریکا شروع به کار کرد. اکنون آمریکایی‌ها قصد دارند دومین مرکز از این نوع را نیز افتتاح کنند. شرکت Deepwater Wind که اولین مزرعه انرژی بادی ساحلی را ساخته است، قرارداد اجرای پروژه‌ی بعدی را نیز به زودی شروع کرده است. این مزرعه‌ی ۹۰ مگاواتی در ساحل Long Iland ساخته شد و نام آن نیز South Fork Wind Farm خواهد بود.

مزرعه‌های انرژی بادی ساحلی، همیشه پروژه‌هایی بحث برانگیز در ایالات متحده آمریکا بوده‌اند. ساکنان مناطق ساحلی همیشه از خراب شدن مناظر ساحلی توسط توربین‌ها نگران بوده‌اند و از طرفی نگران گران شدن هزینه‌های برق نیز بوده‌اند. اما مزرعه‌های انرژی بادی یکی از موثرترین راه‌های تولید انرژی‌های پاک هستند و در سرتاسر جهان به عنوان پروژه‌هایی با بازدهی بالا شناخته می‌شوند. جالب است بدانید یک توربین بادی ساده می‌تواند تا ۴ مگاوات برق تولید کند.

در حالی که چین و بسیاری از کشورهای اروپایی، صدها هزار توربین بادی ساحلی دارند، ایالات متحده ی آمریکا تنها پنج توربین دارد که همگی در مزرعه Block Island که چند ماه پیش افتتاح شد، قرار دارند. آمریکایی‌ها حتی کشتی‌های مخصوص برای ساخت این نیروگاه‌های بادی را نیز ندارند و کشتی‌های آنها باید از کشورهای اروپایی اجاره شوند.

فرماندار نیویورک در یک نشست خبری عنوان کرده است که لانگ آیلند در چند سال آینده میزبان ۱۵ توربین بادی خواهد بود. او در ادامه ساخت مزرعه انرژی بادی با ظرفیت ۹۰ مگاوات در شرق Montauk را تایید کرده است. این نیروگاه انرژی بادی، برق مورد نیاز ۵۰ هزار خانه را تامین خواهد کرد. هدف فرماندار نیویورک این است که تا سال ۲۰۳۰ نیمی از انرژی مورد نیاز این منطقه از منابع تجدید پذیر تامین شود. پروژه ساخت نیروگاه بادی جدید از سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد و سال ۲۰۲۲ برای پایان آن در نظر گرفته شده است.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *