مکنده گرد و غبار ؛ چگونه یکی از آن‌ها را برای دستگاه خود بسازید؟

مکنده گرد و غبار؛ چگونه یکی از آن‌ها را برای دستگاه خود بسازید؟

مکنده گرد و غبار؛ چگونه یکی از آن‌ها را برای دستگاه خود بسازید؟

از ویژگی‌های مهم ایمنی در یک کارگاه است. اما ساخت یا سفارش یک سیستم جامع که هوای کل کارگاه را تسویه کند بسیار هزینه‌بر است در ویدئو امروز به شما یاد می‌دهیم چگونه یک دستگاه بسیار کارآمد برای دستگاه خود بسازید. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

در ویدئو امروز آقای واندل (Wandel) با رویکردی صرفه­جویانه یک دستگاه گرد و غبار جمع‌وجور می‌سازد و باوجوداینکه بسیار کم‌هزینه ساخته می‌شود بسیار کارآمد و به‌راحتی قابل‌استفاده است. این کار با ساختن یک جعبه با پایه‌های چوبی ساخته می‌شود و شلنگی قطور از محل ابزار به اگزوز فن وصل می‌شود. اگزوز فن در داخل جعبه چوبی مهروموم‌شده قرار دارد و در داخل آن فیلترهایی است که ذرات گرد و غبار را در خود گیر می‌اندازد.

امیدوارم با دیدن این ویدئو و انجام این کاردستی مهندسی ()، در کارگاه خود هوایی پاک‌تر داشته باشید.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

2 دیدگاه ها

  1. امین بدیعی گفت:

    سلام ، تشکر فراوان بخاطر زحماتتون سوالی داشتم در باره ساخت دستگاه خکنده و آن اینکه فیلترهایی که ایشان استفاده میکنند را اینجا در تهران چگونه و به چه نامی و کجا میتوانیم پیدا کنیم ممنون از پاسخگویی شما ، سلامت و پایدار باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *