پهباد شش پر ؛ پهبادی برای پروازهای طولانی‌مدت جهت ضبط فیلم‌های خیره‌کننده

پهباد شش پر ؛ پهبادی برای پروازهای طولانی‌مدت جهت ضبط فیلم‌های خیره‌کننده

پهباد شش پر ؛ پهبادی برای پروازهای طولانی‌مدت جهت ضبط فیلم‌های خیره‌کننده

شش پره یکی از انواع پهبادهایی است که دارای راندمان بالاست. شرکت خطوط هوایی Ehang که در ساخت پرنده‌های بدون سرنشین باکیفیت معروف است این بار شش پر ی را برای ضبط ‌های هوایی خیره‌کننده طراحی کرده که است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

شش ملخ این پهباد شش پر به پرنده قدرت مانور و بالایی را نسبت به پهبادهای دیگر می‌دهد. و همچنین ثبات بیشتری را در پرنده ایجاد کرده و کمک می‌کند پرنده تا ارتفاع‌های بالاتری به درآید.این ترکیب ثبات در و نیرومندی پرنده کمک می‌کند تا بتوان این پهباد شش پر را به ‌های حرفه‌ای مختلفی همچون ‌های HD، مادون‌قرمز برای دید در شب، ‌های ۳۶۰ درجه و بسیاری از ابزارهای دیگر برای ایجاد فیلم‌های شگفت‌انگیز مجهز نمود.

ایده خلاقانه‌ای که در این پهباد شش پر به‌کاررفته این است که بازوهای این پهباد قابلیت این را دارند که در حین پرواز جمع یا باز شوند و این امکان را در پرنده به وجود می‌آورد تا کمتر در اثر برخورد با درختان یا … آسیب ببیند.

دارکو نیکولیک (Darko Nikolic) طراح این پهباد بیان نموده است که این پرنده این قابلیت را دارد تا جهت آسیب‌دیدگی کمتر مجهز به دوربین ثانویه شود تا خلبان بتواند اطراف پهباد را کنترل کند و یا سیستم جلوگیری از برخورد روی آن نصب شود.

خطوط هوایی Skyway بنا دارد تا کاری کند که  پرنده‌های خود با تلفن‌های هوشمند، تبلت ها و ابزارک‌های واقعیت افزوده یا همان VR قابل‌کنترل باشند.

 

منبع: YANKODESIGN

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *