آئودی (Audi) چرا چهار حلقه در لوگو خود دارد؟ ؛ راز این چهار حلقه در چیست؟

آئودی (Audi) چرا چهار حلقه در لوگو خود دارد؟ ؛ راز این چهار حلقه در چیست؟

آئودی (Audi) چرا چهار حلقه در لوگو خود دارد؟ ؛ راز این چهار حلقه در چیست؟

یکی از معروف‌ترین برندهای است. لوگو این شرکت خودروسازی از چهار حلقه در هم تشکیل‌ شده است. آیا برای شما هم سؤال شده که معنای این چهار حلقه چیست؟ در مطلب امروز از معنای این راز پرده‌برداری می‌کنیم. ادامه با انجینیک همراه باشید.

در سال ۱۹۳۲ چهار خودروساز مختلف به جهت تشکیل اتحادیه‌ای به نام اتحادیه خودرو با هم ادغام‌شده‌اند. چهار حلقه تشکیل‌دهنده لوگو شرکت آئودی نشان‌دهنده این چهار خودروساز است که قدیمی‌ترین آن‌ها هورش (Horch) بوده که در سال ۱۸۹۹ توسط مهندس آلمانی به نام اگوست هورش (August Horch) بنیان نهاده شد. پس از آن آقای هورش نام شرکت خود را رها کرد و یکی از حلقه‌های شرکت آئودی شد.خارج از لطف نیست که بدانید کلمه “Horch” بسیار نزدیک به کلمه آلمانی‌ای به معنای “گوش دادن” است و “” ترجمه این فعل به لاتین است.

دو شرکت سرگردان دیگر به نام‌های واندرر (Wanderer) که در سال ۱۹۱۱ تأسیس شده بود و دی کا دبلیو (DKW) که تولیدکننده موتور بخار بوده و در سال‌های ۱۹۱۶ تأسیس شده بود و در سال ۱۹۲۸ شروع به تولید خودرو کرده بود نیز دو حلقه دیگر لوگو خودرو آئودی شدند.

اما چگونه این چهار شرکت خودروسازی اتحادیه خودرو را تشکیل دادند و چگونه نام آن آئودی شد؟

پس از جنگ جهانی دوم در اواسط ۱۹۵۰ اتحادیه خودرو که تولیدکننده ، موتورسیکلت، کامیون و … بود دچار شرایط سخت اقتصادی و مشکلات فراوان مالی شد و در سال ۱۹۵۸ توسط دایملر بنز  (Daimler-Benz) خریداری شد و بیشتر شدن این مشکلات در سال ۱۹۶۴ این شرکت به فولکس‌واگن (Volkswagen) فروخته شد.

مدت کوتاهی از تصاحب فولکس‌واگن نگذشته بود که فروش اتومبیل تحت نام آئودی آغاز شد. در سال ۱۹۶۹ این شرکت به دست شرکت NSU افتاد و نام شرکت به عبارت “Audi NSU Auto Union AG” تغییر یافت و تا سال ۱۹۸۵ این نام بلند و بدقواره را به دوش می‌کشید و این نام در کوتاه‌ترین حالت آئودی آجی (Audi AG) خوانده می‌شد.

خالی از لطف نیست که ویدئو زیر را تماشا کنید. در این ویدئو این داستان به‌صورت تصویری و مستند روایت‌شده است.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

2 دیدگاه ها

  1. سلام.وبسایت زیبایی دارید.خیلی زحمت میکشید
    بابتش و ازین بابت کمال تشکر رو
    دارم

  2. ممنون از شما خسته نباشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *