ترفند های استفاده از متر نواری ؛ با متر نواری چه کارها که نمی­شود کرد

ترفند های استفاده از متر نواری ؛ با متر نواری چه کارها که نمی­شود کرد

های استفاده از ابزارها خیلی جالب­اند. گاهی اوقات فقط یک کاربرد از شناخته شده است اما با استفاده از آن بسیاری از کارهای مفید را می­توان انجام داد. در مطلب امروز کارهایی که از نواری بر می­آید را نشان می­دهیم. کارهایی به غیر از اندازه­گیری طولی. با انجینیک همراه باشید.

کاربرد یک متر نواری به عنوان ابزار اندازه­گیری کاملا آشکار است؛ تیغه متر را به بیرون بکشید و اندازه دو نقطه را اندازه­گیری کنید. اما این ابزار اندازه­گیری ترفند هایی دارد که در دستان یک سازنده ماهر و با تجربه یا یک مهندس مکانیک قابل دیدن است. با ترفند هایی که در ویدئو زیر مشاهده می­کنید متوجه می­شوید که از یک کارهای بی­شماری بر می­آید.

از جمله کارهایی که یک متر نواری می­تواند انجام دهد عبارت است از:

  • کمک به محاسبات ریاضی
  • اشاره به اشیاء دور
  • رسم خطوط مستقیم و یا حتی دایره­ای
  • ایجاد علامت بدون استفاده از مداد

همه­ی این کارهایی که در ویدئو فوق مشاهده کردید از ترفندهایی است که در طول سالیان دراز سینه به سینه از مهندسان با تجربه به یادگار مانده. فقط به یاد داشته باشید که یک متر نواری تا وقتی درست کار می­کند که سالم باشد. و دشمن اصلی یک متر نواری آب است. پس مراقب باشید که هیچگاه متر نواری شما خیس نشود.

 منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *