خودرو ورزشی جدید مزدا ؛ نشانه هایی از موتور وانکل در ثبت اختراع جدید این شرکت

خودرو ورزشی جدید مزدا ؛ نشانه هایی از موتور وانکل در ثبت اختراع جدید این شرکت

خودرو ورزشی جدید مزدا ؛ نشانه هایی از موتور وانکل در ثبت اختراع جدید این شرکت

ورزشی آن دسته خودروهایی است که هیجان بسیاری به راننده می‌دهد. اما گویا این بار قرار است ورزشی جدید با وانکل تولید شود و نشانه‌هایی از استفاده از این را در اختراعات تازه به ثبت رسیده خود نشان داده است. با انجینیک همراه باشید.

مزدا با خبر معرفی خودروی ورزشی جدید خود (خودرویی با چند محور گردان) بارها طرفداران خود را هیجان‌زده کرده و دوباره پا پس کشیده است. این خودروها (multirotor sports car) دارای (Wankel) هستند که این بار، یک بار دیگر در ثبت اختراع جدید شرکت مزدا برای خودرو ورزشی جدیدش نشانه‌هایی از استفاده از این موتور دیده می‌شود.

در تصویر بالا طرح مفهومی خودرو RX-Vision دیده می‌شود که در نمایشگاه خودرو توکیو به نمایش درآمد.

این حرف جدیدی برای برند مزدا نیست. این برند در دهه گذشته این نوع موتور را بر روی مینی ون هیبریدی الکتریکی با سوخت هیدروژن مزدا ۵ ( 5) و به‌تازگی بر روی خودرو الکتریکی مزدا ۲ ار ای ( 2 RE) امتحان کرده است.

به‌تازگی دو اختراع در ایالات‌متحده امریکا توسط شرکت مزدا ثبت ‌شده است که نشان می‌دهد این شرکت هنوز مشغول کار بر روی این ایده برای یک ماشین کوچک است. یکی از آن‌ها طرح مزدا ۲ ار ای را تکمیل کرده و از آن الهام گرفته اما اختراع دیگر به‌طور خاص اشاره استفاده از موتور وانکل در این خودرو دارد. نوآوری دیگری که در این خودرو دیده می‌شود مکانیزمی است که در لحظه سیکل احتراق را متوقف می‌کند و تولید گازهای گلخانه‌ای را به حداقل می‌رساند.

سخنگوی مزدا یعقوب براون (Jacob Brown) تائید کرد که این خودروساز همچنان مشغول به مطالعه و توسعه فن‌آوری موتورهای بدون پیستون (pistonless) است و همچنین تائید کرد که مزدا در حال برنامه‌ریزی برای تولید یک وسیله نقلیه الکتریکی در ۲۰۱۹ است.

براون معتقد است که شرکت مزدا هنوز نمی‌تواند خود را یک شرکت فروشنده خودروهای الکتریکی یا … (EV or PHEV) معرفی کند اما متعهد است که خودروهایی تولید کند که علاوه بر دادن لذت رانندگی به مشتریان با محیط زیست نیز سازگار باشد.

منبع: POPULARMECHANICS

 

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *