قایق چوبی سنتی ؛ ساخت پر زحمت قایق زیبای چوبی را تماشا کنید

قایق چوبی سنتی ؛ ساخت پر زحمت قایق زیبای چوبی را تماشا کنید

چوبی سنتی یکی از صنایع‌دستی شهرها و روستاهای نزدیک دریاها است. نتیجه کار سازان این مناطق واقعاً هنرمندانه و خیره‌کننده است. در این مطلب در ویدئوای فردی به نام آدام کوکوک یکی از آن‌ها را با نوارهای می‌سازد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

برای کسانی در نزدیکی یک دریا، دریاچه، رودخانه یا برکه زندگی می‌کنید یکی از بهترین فعالیت‌های ورزشی و تفریحی در فصل بهار می‌تواند قایقرانی بر روی آب باشد. این کار می‌تواند فوق‌العاده آرامش‌بخش باشد، تصور کنید یک قایق‌رانی در سکوت همراه با یک دوست و دست‌وپا زدن در آب، لذت بردن از طبیعت، و یا رفتن به ماهیگیری. در نتیجه همه شما نیاز به یک قایق‌رانی دارید.

البته که شما به سادگی می‌توانید یک بخرید اما برای یک مهندس مکانیک مه عاشق ساختن است این کار چه لذتی دارد؟! آدام کوکوک (Adam Koekkoek) یکی از این دسته انسان‌هاست و یک قایق چوبی سنتی زیبا را با دستان خود ساخته که در ویدئو زیر می‌توانید روند ساخت آن را ببینید.

لازم به توضیح است اگر تصمیم به ساخت یکی از آن‌ها را گرفتید باید بدانید که این کار صبر خیلی زیادی می‌خواهد. ساخت قایق چوبی کوکوک که بار اول او نبوده است و خیلی استادانه و در کمترین زمان ممکن ساخته شده بوده است، هشت ماه به طول انجامیده است اما همان‌طور که مشاهده نمودید نتیجه کارش خیره‌کننده بود. او قایق چوبی خود را با نوارهای سدر که بسیار زیباست انجام داده و سطح قایق خود را تا زمانی که بدرخشد پرداخت کرده است.

اگر بتوانید چنین قایقی بسازید، آیا دلتان می‌آید به آب بیندازیدش؟ یا ترجیح می‌دهید در گوشه‌ای از منزل خود به نمایش در بیاورید یا به قیمت خوبی در فروشگاه‌ها بفروشید؟ به نظر اگر در این کار تبحر خوبی پیدا کنید تجارت پرسود و لذت بخشی است.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *