دریل شارژی خود را به یک ابزار چند کاره تبدیل کنید، فقط با چند ابزارک کوچک (قسمت دوم)

دریل شارژی خود را به یک ابزار چند کاره تبدیل کنید، فقط با چند ابزارک کوچک (قسمت دوم)

شارژی به‌خودی‌خود ابزاری همه‌کاره و بسیار مفید در خانه‌ها و کارگاه‌ها است اما طبیعتاً بعضی از کارها مثل کار در جاهای تنگ یا همزدن مایعات با این امکانپذیر نیست. در این مطلب ۳ ابزارک دیگر را معرفی می‌کنیم که با کمک آن‌ها می‌توان کارهای فوق‌العاده‌ای را با دقت و سرعت بیشتری انجام داد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

دریل شارژی بی‌شک یکی از بهترین، محبوب‌ترین و کارآمدترین ابزارهای ابداع‌شده تا به امروز است. با شناخت چند ابزارک و چند نکته درباره این ابزار بی‌نظیر می‌توانید بهترین کارها را با آن انجام دهید. این ابزارک‌های به‌راحتی در بازار پیدا می‌شوند و فقط لازم است آن‌ها را بشناسید. در قسمت دوم این مطلب سه ابزار دیگر را به شما معرفی می کنیم.

سه : قیچی و برش ورق فلزی با دریل

تابه‌حال به فکرتان هم نرسیده بود که بتوان با دریل شارژی ورق فلزی را قیچی کر و برش داد! اما با داشتن یک قیچی مارکو توربو (Malco Turbo) این کار امکان‌پذیر است. این ابزارک هوشمند طوری طراحی‌شده که شافت ابزارک به سر مته گیر دریل وصل شده و با مکانیزمی حرکت دورانی را به حرکت رفت و برگشتی قیچی تبدیل می‌کند و ورق‌ها را به‌سرعت برش می‌دهد. این ابزار وقتی بهتر عمل می‌کند که به دریلی با دور حداقل ۱۲۰۰ دور بر دقیقه وصل شود. این ابزار نیز با قیمت‌های مختلفی از ۲۰ تا ۸۰ دلار در بازار موجود است.

 

 چهار : انتقال‌دهنده قدرت ۹۰ درجه

ابزارک‌های سوراخ‌کاری در محیط‌های تنگ بسیارند اما اکثر آن‌ها بزرگ و دست‌وپا گیر هستند. یک استثنا در بین این‌ها ابزارک دیوالت (DeWalt) است که با قیمت ۲۰ دلار در بازار موجود است. این ابزار حدود ۵ سانتیمتر ضخامت دارد و به‌راحتی در دست جا می‌گیرد. این ابزارک با چرخ‌دنده‌های عالی‌ای که دارد به‌خوبی قدرت را انتقال می‌دهد و توانایی اتصال همه نوع سر پیچ گوشتی را دارا است.

 

پنج : همزن یا مخلوط کننده

سال‌ها است که همزن‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند اما تابه‌حال هرگز همزنی به قدرت و سرعت همزن استیر ویپ  (Prazi Stir Whip) تولید نشده است. استیر ویپ پره ندارد و به جای آن شافت فولادی آن با ۹ میله لاستیکی انعطاف‌پذیر مجهز شده است. این میله‌های انعطاف‌پذیر به ‌قدری محکم هستند که بدون آن‌که بشکنند یا خم بشوند بتوانند هر رنگی با هر غلظتی را به‌سرعت هم بزنند.

استیر ویپ کمترین خوردگی را نسبت به تیغه‌های همزن‌های دیگر دارد و به خاطر حالت انعطاف‌پذیرش کمترین فشار را به دریل می‌آورد. و آنچه واقعاً استیر ویپ را از دیگر همزن‌های رنگ جدا می‌کند این است که می‌توانید با استفاده از آن ملات، چسب، پوشش اپوکسی، کود مایع، و بچ های کوچک بتن را به هم بزنید. این ابزار با نام استیر ویپ در بازار موجود است. قیمت نسخه ۸ اینچی آن‌که برای قوطی ۱ گالنی طراحی‌شده ۱۰ دلار است و نسخه ۱۸ اینچی آن‌که مناسب سطل ۵ گالنی است ۱۵ دلار قیمت دارد.

 

منبع: POPULARMECHANICS

 

 

 

 

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *