هواپیما آینده به چه شکل خواهند بود؟ با هواپیمای Aurora D8 آشنا شوید

هواپیما آینده به چه شکل خواهند بود؟ با هواپیما Aurora D8 آشنا شوید

آینده به چه شکل اند؟ آیا با این ‌همه تجربه در ساخت هواپیماها باز هم طراحی این وسایل نقلیه دچار تغییر خواهد شد؟ در مطلب امروز به سؤالاتی از این دست پاسخ می‌دهیم و شما را با دی۸ ( D8) آشنا می‌کنیم. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

امروزه خطوط هواپیمایی مدرن در انحصار شرکت‌های بوئینگ و ایرباس است. هواپیماهای این دو شرکت مانند لوله‌هایی بزرگی همراه با دو موتور است. ازآنجاکه این هواپیماها با بیشتر از یک قرن نوآوری برای حداکثر بازدهی طراحی و ساخته‌شده‌اند بعید است که در طراحی آن‌ها تغییری به این زودی‌ها رخ دهد. درواقع ساخت یک هواپیمای کاملاً جدید به ‌اندازه عمر علم طراحی هواپیما طول می‌کشد. ولی در نهایت هواپیماهای امروزی تغییر خواهند کرد. در همین مورد شبکه یوتیوبی “مهندسی واقعی” (Real Engineering) به برسی آنچه که در هواپیماهای آینده رخ خواهد داد پرداخته است و پیش‌بینی کرده که آن‌ها در آینده به چه شکل خواهند بود.

برای تهیه این ویدئو شبکه Real Engineering بر روی هواپیما آورورا D8 (Aurora D8) که “حباب دوبله” (Double Bubble)  نام دارد تمرکز کرده است. این توسط موسسه دانش هوایی آورورا ، دانشگاه و طراحی شده است. (نکته جالب این است که ترجمه نام آورورا به فارسی شفق قطبی است و این نشان از عجیب و ناشناخته بودن طراحی‌های این شرکت دارد.) همان‌طور که نام این هواپیما – “حباب دوبله” (Double Bubble)- نشان می‌دهد تفاوت اصلی این هواپیما با هواپیماهای امروزی بدنه آن است. بدنه این هواپیما شبیه آن است که دو هواپیما را از کنار به هم چسبانده باشند و این یعنی هواپیمایی پهن‌تر و کوتاه‌تر.

به دلیل این تصمیم طراحی، طراحی بال‌های این هواپیما به‌طور کامل متفاوت است و همچنین موتورهای بلعید هوای آن دچار تغییرات اساسی‌ای شده است که می‌تواند هوا را آهسته حرکت داده و سرعت آن را با از بین بردن نیرو درگ افزایش دهد. متأسفانه، این هواپیما یک‌تکه از پیشرفت فناوری است که هنوز آماده نیستند.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *